Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Poduszka do spania na boku

Poduszka do spania na boku

Śpisz na boku? Doradzimy jaką poduszkę wybrać

Poduszka to, obok materaca, jeden z najważniejszych elementów sypialni. Poduszka bezpośrednio wpływa na komfort i jakość naszego snu. Odpowiednio dobrana poduszka to klucz to efektywnej regeneracji podczas snu. Dlaczego tak ważne jest odpowiednie dobranie poduszki? Poduszka odpowiada za podparcie głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa, a tym samy powinna zapobiegać bólom karku i głowy. Nawet najlepszy materac w połączeniu ze źle dobraną poduszką nie zapewni nam idealnego wypoczynku.

Każdy z nas ma inne preferencje, co do twardości i wysokości poduszki, a także materiałów z jakich jest wykonana. Te zindywidualizowane potrzeby wynikają nie tylko z preferencji użytkownika, ale również z pozycji w jakiej śpimy. Zdecydowana większość ludzi śpi na boku. Pozycja do spania na boku, jest nie tylko komfortowa, ale również dobra dla naszego zdrowia. Śpiąc na boku odciążamy kręgosłup, a w zestawieniu z dobrze dobraną poduszką zapewniamy prawidłowe ułożenie kręgosłupa na całej jego długości. Spanie na boku niweluje również problemy z chrapaniem. Warto wybrać spanie na lewym boku, ponieważ taka pozycja minimalizuje nacisk na narządy wewnętrzne. Spanie na lewym boku pomaga również ograniczyć dolegliwości żołądkowe jak zgaga czy refluks.

Poduszki z pianki do spania na boku

Poduszka SleepMed Comfort

Poduszka SleepMed Comfort

SleepMed Comfort Pillow to ergonomiczna poduszka wykonana z pianki termoelastycznej Visco, która reaguje na ciepło ciała, idealnie dopasowując się do ułożenia głowy. Poduszka SleepMed Comfort doskonale wspiera kręgi szyjne utrzymując je we właściwej pozycji podczas snu. Ergonomiczny kształt niweluje bóle w odcinku szyjnym kręgosłupa. Poduszka ubrana w zdejmowalny pokrowiec z innowacyjną taśmą wentylacyjną 3D, zapewniającą doskonałą wentylację wkładu, a tym samym higieniczne środowisko snu.

Poduszka Hilding Visco Standard 

Poduszka Hilding Visco Standard

Hilding Visco Standard to poduszka posiadająca status wyrobu medycznego. Poduszka Visco Standard wykorzystuje właściwości pianki termoelastycznej Visco. Pianka każdorazowo dopasowuje się do ruchów i ułożenia głowy, zapewniając doskonałe podparcie. Poduszka Visco Standard zapewnia komfortowy sen niezależnie od pozycji. Rekomendowana zarówno dla osób śpiących na boku, jak i na plecach.  Delikatny, impregnowany i pralny pokrowiec hamuje rozwój pleśni i grzybów.

Poduszka Curem Relax

Poduszka Curem Relax

Poduszka Curem .relax wykonana z termoelastycznej pianki CureFeel. Doskonale odpowiada wszystkim konturom głowy i szyi pod różnymi kątami, dzięki czemu zapewnia komfortowy sen niezależnie od pozycji. Odpowiednia dla osób, które często zmieniają pozycję podczas snu. Pianka termoelastyczna Curefeel, dopasowuje się do kształtu ciała, redukując nacisk. Dzięki doskonałej cyrkulacji powietrza poduszka sprawdzi się również dla osób zmagających się z nadmierną potliwością.

Perdormire Moore

Perdormire Moore

Perdormire Moore to poduszka posiadająca status wyrobu medycznego. Wnętrze poduszki Moore jest wykonane jest w całości z piany VISCO MIND podpierającej głowę i kark bez nacisku zwrotnego, dopasowując się do ich kształtu. Dzięki temu krążenie krwi nie jest ograniczone i mięśnie mogą się w pełni zrelaksować. Pokrowiec jest wyposażony w zamek błyskawiczny, dzięki czemu można go łatwo zdjąć i wyprać w temp. 30°C. Poduszka jest neutralna pod względem alergicznym.

Poduszki puchowe polecane do spania na boku

Poduszka Tree&Goose poduszka 3-komorowa puch 100%

Poduszka Tree&Goose poduszka 3-komorowa puch 100%

Tree&Goose to najwyższej jakości, poduszka trzykomorowa puchowo-pierzowa. Dzięki zastosowaniu trzykomorowej konstrukcji poduszka zapewnia doskonałe podparcie i wyjątkowy komfort snu. Dwie zewnętrzne komory wypełnione są najwyższej jakości miękkim puchem 100% odpowiadającym za miękkość i puszystość poduszki, natomiast wewnętrzna komora wypełniona jest połączeniem 15% puchu i 85% drobnych piórek, takie połączenie zapewnia optymalny stopień twardości i sprężystości. Dzięki dwóm warstwom zewnętrznym wypełnionym w 100% miękkim puchem  piórka użyte w komorze środkowej są niewyczuwalne dla głowy. Poduszka jest bardzo wygodna i elegancka, zapewnia doskonałe podparcie głowy przy jednoczesnym zachowaniu uczucia otulenia i miękkości.

AMZ Dream - poduszka 3-komorowa puch 90%

AMZ Dream - poduszka 3-komorowa puch 90%

AMZ Dream to ekskluzywna kolekcja kołder i poduszek puchowych. Wnętrze produktów z kolekcji Dream stanowy 90% biały, polski puch gęsi o wyporności 700 cuin (pozostałe 10% to miękkie, drobne piórka puchowe). Kolekcja Dream została nagrodzona Złotym Medalem MTP podczas targów Home Decor 2016 w Poznaniu.

Poszycie produktów z kolekcji Dream tworzy delikatny inlet bawełniany z domieszką bambusa. Poduszka posiada trzykomorową konstrukcję - komory zewnętrzne wypełnione są w 90% puchem gęsim, natomiast komora wewnętrzna wypełniona jest 50% puchem gęsim. . Taka konstrukcja zapewnia idealne podparcie oraz poczucie miękkości. Wszystkie produkty marki AMZ szyte są w Polsce z dbałością o każdy detal.

Poduszka Notte Luna poduszka 3-komorowa puch 100%

Poduszka Notte Luna poduszka 3-komorowa puch 100%

Notte Luna to prestiżowa kolekcja kołder i poduszek puchowych. Wypełnienie stanowi najwyższej jakości polski puch gęsi 100%. Wszystkie produkty z kolekcji Notte zostały zakwalifikowane do najbardziej restrykcyjnej klasy I, a czystość użytego puchu wynosi 1000mm. Zgodnie z normą japońską, jest to najdoskonalsze wypełnienie na świecie, które zapewnia produktom lekkość, przy zachowaniu sprężystości i komfortu.  Poszycie z satyny bawełnianej 100% w kolorze bieli, obszyte piękną srebrzystą lamówką nadaje kolekcji wyjątkową elegancję. Poduszka posiada trzykomorową konstrukcję - komory zewnętrzne wypełnione są w 100% puchem gęsim, natomiast komora wewnętrzna wypełniona jest 30% półpuchem gęsim. . Taka konstrukcja zapewnia idealne podparcie oraz poczucie miękkości. Wszystkie produkty marki Notte szyte są ręcznie w Polsce z dbałością o każdy detal. Polski produkt najwyższej jakości,