Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Kołdry zimowe

Ciepłe kołdry zimowe doskonale sprawdzą się w okresie jesienno-zimowym. Zwiększona ilość wypełnienia zapewnia idealną izolację cieplną, zatem miękka, puszysta i gruba kołdra puchowa jest idealnym wyborem na chłodne noce. Dla alergików mamy ciekawą propozycję pozwalającą cieszyć się komfortowym wypoczynkiem bez ryzyka wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości. Kołdra antyalergiczna zimowa otula i zapewnia ciepło niemal w równym stopniu co puch. Mimo tego, że całoroczne nakrycia wciąż cieszą się popularnością, to właśnie bardzo ciepła kołdra zimowa będzie praktyczniejszym wyborem na chłodniejsze miesiące roku.

Kołdry zimowe Jest 12 produktów.

Aktywne filtry

Kołdry ciepłe – rodzaje

Kołdry zimowe z naszej oferty możemy podzielić na 3 zasadnicze grupy.

 • Kołdry puchowe – gruba puchowa kołdra to najlepsza izolacja. Zimowa kołdra wypełniona jest wysokiej jakości puchem gęsim i pierzem. Zapewnia najlepsze właściwości termoizolacyjne. Puch gęsi o odpowiednim stopniu sprężystości jest obecnie najwydajniejszym izolatorem. Wszelkie tworzywa syntetyczne są wzorowane właśnie na puchu.
 • Kołdry zimowe bawełniane – rozwiązanie dla tradycjonalistów. Zarówno poszycie, jak i wypełnienie składa się z naturalnej, 100% bawełny. Kołdry takie są niezwykle przyjemne w dotyku i przyjazne dla skóry.
 • Kołdry antyalergiczne zimowe – idealna opcja dla klientów z astmą. Wypełnienie kołdry wysokiej jakości surowcami syntetycznym zapobiega rozwojowi roztoczy i gromadzeniu się kurzu. W naturalny sposób ograniczono więc ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Taką syntetyczną kołdrę można też łatwiej i częściej prać, co dodatkowo wpływa na zdrowy sen.

Ciepłe kołdry na zimę – wymiary

Najcieplejsza kołdra na zimę to produkt, który łatwo można dopasować do swoich potrzeb. Kołdry zimowe oferujemy w ośmiu rozmiarach. Oto one:

 • kołdra zimowa 140 × 200;
 • kołdra zimowa 160 × 200;
 • kołdra zimowa 180 × 200;
 • kołdra zimowa 200 × 200;
 • kołdra zimowa 200 × 220;
 • kołdra zimowa 220 × 240;
 • kołdra zimowa 220 × 260;
 • kołdra zimowa 240 × 260.

Klasa ciepła kołdry zimowej

Skala ciepła kołdry podawana jest różnie, w zależności od producenta.

Kołdra – klasa ciepła według czterech kryteriów:

 1. Sezonowa klasa ciepła – opisuje przeznaczenie kołdry dla poszczególnych pór roku. Od najchłodniejszej do najcieplejszej, przy czym słowo "najcieplejsza" opisuje produkty zimowe, takie jak np. najcieplejsze kołdry puchowe lub antyalergiczne. Ten sposób klasyfikacji jest bardzo popularny wśród polskich producentów.
 2. Liczbowa skala ciepła – jest to sześciostopniowa skala, gdzie 1 oznacza najchłodniejsze kołdry na lato, a 6 to kołdry ciepłe i lekkie, w sam raz na zimę. To skala umowna i bardziej precyzyjna od sezonowej.
 3. Trzystopniowa skala cieplna – prezentuje ona bardzo prosty i intuicyjny podział. Poszczególne grupy to: kołdra chłodna (używana latem), kołdra ciepła (sezon wiosenno-jesienny) i kołdra bardzo ciepła (tylko zimna pora roku).
 4. Skala TOG – jest naukowym i bardzo precyzyjnym sposobem określania właściwości cieplnych kołder. Skala TOG najczęściej stosowana jest Europie Zachodniej i w Wielkiej Brytanii, w Polsce rzadziej. Obejmuje oznaczenia od 3 TOG (ultralekkie kołdry na cieplejsze miesiące) do 16,5 TOG (kołdra gruba na najchłodniejsze warunki). Kołdry zimowe mieszczą się w zakresie od 12 do 16,5 TOG.

Ciepłe kołdry na zimę – jak często prać?

Zimą ludzki organizm wydziela znacznie mniej potu niż w cieplejszych miesiącach. Bez względu jednak na to, bardzo ciepła kołdra również wymaga cyklicznego prania. Wpłynie to pozytywnie na higienę snu i zmniejszy ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Pranie likwiduje bowiem zbędne bakterie i roztocza.

Zimowe kołdry powinny być zatem prane co około 3-4 miesiące. Oczywiście na częstotliwość czyszczenia wpływają również indywidualne cechy użytkowników (np. ostatnio przebyte choroby). Regularne wietrzenie pozwala na przedłużenie świeżości, a co za tym idzie, wydłużenie interwałów, w jakich kołdra zimowa powinna być prana.

Ciepła kołdra antyalergiczna z syntetycznym wypełnieniem może być prana w domu (o ile tylko pojemność pralki na to pozwala). Do prania należy stosować tylko detergenty dopuszczone do użytkowania przez producenta kołdry. Bardziej agresywne środki mogłyby uszkodzić produkt i działać drażniąco na skórę oraz drogi oddechowe.

Ważne! Kołdra bardzo ciepła z wypełnieniem naturalnym (zwłaszcza pierzem, puchem lub wełną) nie powinna być prana w tradycyjny sposób. Kołdrę taką powinno się regularnie wietrzyć po użytkowaniu, a jeśli zaistnieje potrzeba czyszczenia, zadanie to należy zlecić profesjonalnej firmie.

Gruba kołdra na zimę – sklep internetowy

W asortymencie Świat Sypialni znajdą Państwo bardzo ciepłe kołdry od najlepszych, sprawdzonych producentów. Mowa tu o firmach, takich jak: AMZ, Notte oraz Tree&Goose. Ciepła kołdra na zimę to produkt zapewniający doskonałą izolację termiczną i sprawnie odprowadzający nadmiar wilgoci. Dostępne w naszym sklepie, starannie wyselekcjonowane kołdry lekkie i ciepłe zapewnią Państwu komfortowy, zdrowy i regenerujący sen. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem.