Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Poduszki termoelastyczne

Poduszki termoelastyczne dopasują się do ruchów oraz ułożenia głowy, co zapewnia najlepsze podparcie w czasie snu. Termoelastyczna pianka do poduszek jest elastyczna i sprężysta. Jej najważniejszą cechą jest jednak podatność na temperaturę ludzkiego ciała – pod jej wpływem poduszka dostosowuje się do anatomicznych kształtów i zapewnia najlepsze ułożenie kręgosłupa w odcinku szyjnym. Dzięki temu poduszki z pianki termoelastycznej zapewniają komfortowy i zdrowy sen.

W sklepie Świat Sypialni znajdziesz estetycznie wykonane poduszki z pianki w różnych kształtach i wymiarach. Są to produkty pochodzące z kolekcji znanych i cenionych na rynku marek – Janpol, CUREM, Hilding, SLEEPMED, Perdormire. Poznaj poduszki termoelastyczne oraz ich wyjątkowe właściwości i dobierz model idealnie dopasowany do swoich potrzeb!

Poduszki termoelastyczne Jest 10 produktów.

Aktywne filtry

Czym jest pianka na poduszki memory?

Pianka memory (pianka visco) została zaprojektowana specjalnie dla NASA. Miała ona wyrównywać napięcie powstające podczas startowania rakiet na misje kosmiczne. Duże naciski mogłyby negatywnie wpływać na zdrowie kosmonautów, dlatego tę specjalną piankę wykorzystywano w fotelach. Obecnie jest ona stosowana jako pianka na poduszki i materace rehabilitacyjne. Poduszka z pianki memory rozkłada naciski na możliwie jak największą powierzchnię ciała. To zapewnia prawidłowe krążenie krwi w całym ciele, odciąża układ kostny oraz chroni przed nadmiernym rozciąganiem lub przykurczem mięśni.

Poduszki z pianki termoelastycznej – dlaczego warto?

Poduszki z pianki termoelastycznej to nowoczesne wyroby prozdrowotne, które doskonale sprawdzą się dla każdego, komu zależy na zdrowym i komfortowym wypoczynku. Najpopularniejsza poduszka piankowa posiada wypełnienie ze specjalnej pianki termoelastycznej (termoplastycznej, viscoelastycznej). Materiał ten został zaprojektowany w taki sposób, aby poduszka z pianki reagowała na temperaturę. Pod wpływem nacisku i ciepła, pianka dopasowuje się do kształtów ciała, co zapewnia prawidłowe podparcie kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Poduszka ortopedyczna z pianki termoelastycznej

Poduszka z wypełnieniem z pianki termoelastycznej minimalizuje nacisk, ponieważ równomiernie rozkłada ciężar na całej powierzchni. Dzięki temu przepływ krwi nie jest blokowany, a użytkownik ma zapewniony najwyższy komfort w czasie snu.

Tego typu model bardzo często wykorzystywany jest jako poduszka ortopedyczna z pianki termoelastycznej. Idealnie sprawdzi się dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa, karku i ramion. Zapewnia im możliwość wygodnego snu, dlatego wady i dolegliwości nie pogłębiają się. Poduszka profilowana z pianki termoelastycznej to model anatomiczny, który specjaliści bardzo często polecają pacjentom borykającym się ze zwyrodnieniami kręgosłupa. Wspiera ona prawidłowe podparcie kręgów szyjnych i mięśni pleców, dlatego sen pozwala na właściwą regenerację i nie prowadzi do powstawania kolejnych zwyrodnień.

Dla kogo poduszki termoelastyczne?

Poduszki termoelastyczne doskonale sprawdzą się dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa, szyi i ramion oraz bóle głowy spowodowane nieprawidłowym podparciem mięśni pleców i kręgów szyjnych. Mogą po nie sięgać wszyscy, którzy cenią najwyższy komfort i zależy im na zdrowym śnie. Poduszka z pianki termoelastycznej dla dzieci równomiernie rozkłada nacisk i dopasowuje się do różnych konturów ułożenia głowy i szyi, dlatego sprzyja rozwojowi prawidłowej postawy. U najmłodszych szczególnie ważne jest, aby wyeliminować czynniki, które mogłyby prowadzić do skrzywień kręgosłupa (w tym także w odcinku szyjnym). Termoelastyczna pianka na poduszki stanowi więc doskonały wybór do dziecięcej sypialni.

Poduszka z gąbki nie zawiera naturalnych wypełnień (pierze, puch), ale syntetyczną piankę, która nie jest podatna na rozwój bakterii, pleśni i grzybów. Z tego powodu poduszka z pianki poliuretanowej lub termoelastycznej stanowi bardzo dobry wybór dla alergika. Materiały syntetyczne nie chłoną wilgoci, dlatego zalecane są osobom, które nadmiernie się pocą. Lekka i wygodna poduszka podróżna z pianki termoelastycznej może trafić także do wakacyjnej walizki.