Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Materac dla osób z nadwagą

Materac dla osób z nadwagą

Materac dla osób z nadwagą

Nadwaga to problem, z którym boryka się spora część społeczeństwa. Dodatkowe kilogramy, to nie zawsze efekt niewłaściwego trybu życia, czy diety. Czasem nadwaga jest wynikiem różnego rodzaju schorzeń i problemów zdrowotnych. 

Niestety nadwaga niesie za sobą często dodatkowe konsekwencje, takie jak problemy z kręgosłupem, biodrami, czy stawami. W przypadku osób o podwyższonej masie ciała niezmiernie ważne jest zapewnienie odpowiedniego podparcia ciała podczas snu, a tym samym dobór odpowiedniego materaca.

Materac dla osób z nadwagą - jaki wybrać ? 

W teorii cięższa osoba zawsze odczuwa, że materac jest bardziej miękki. Często klienci myślą, że przy podwyższonej masie ciała powinni wybrać twardy materac. Czy to prawda? I tak, i nie... materac dla osoby z nadwagą powinien zapewniać dobre podparcie i być wytrzymały oraz odporny na odkształcenia, a jednocześnie zapewniać wysoką elastyczność punktową.

Drugim, niezmiernie istotnym kryterium wyboru materaca dla osoby o podwyższonej masie ciała jest wysokość materaca. Osoby o wadze 100-120 kg powinny wybierać grubsze materace o wysokości minimum 20cm. Im wyższa masa ciała, tym większy jest nacisk na materac. Gruby materac wykonany z dobrych surowców zapewni doskonałe podparcie ciała i będzie służył przez wiele lat.

Materac piankowy, czy materac sprężynowy - jaki wybrać przy nadwadze?

Dla osób o podwyższonej masie ciała najlepiej sprawdzą się materace sprężynowe, materace multipocket oraz materace lateksowe. Przed zakupem warto udać się do stacjonarnego sklepu z materacami, aby wypróbować czy dany model zapewnia dostateczne podparcie ciała. 

Polecane materace dla osób z nadwagą 

Poniżej przestawiamy modele materacy rekomendowane dla osób o podwyższonej masie ciała.

Materace sprężynowe dla osób o podwyższonej masie ciała

Hilding Pasodoble - materac sprężynowy w kokosem

Hilding Pasodoble to jeden z najczęściej wybieranych modeli przez osoby o podwyższonej masie ciała. Jego sprężynowy rdzeń został dodatkowo utwardzony po jeden stronie kokosem, a po drugiej włóknem Sizal. Dzięki takiej konstrukcji materac Hilding Pasodoble zapewnia doskonałe podparcie, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności punktowej, Materac o statusie wyrobu medycznego. 

materac hilding pasodoble

Curem .ZIP - luksusowy materac sprężynowy

Materac Curem .ZIP to model, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. W tym modelu zastosowano połączenie sprężyn typu multipocket oraz technologicznie zaawansowanych pianek Serene i Fusion. Sprężyny odpowiadają za doskonałe wsparcie ciała na całej jego długości, pianki natomiast zwiększają poczucie komfortu i miękkości, dopasowując się do ciała i redukując nacisk. Ogromną zaletą materaca Curem .zip, wyróżniającą go na tle innych modeli, jest doskonała termoregulacja oparta na pochłanianiu ciepła ludzkiego ciała. Dodatkowo model ten również dobrze odprowadza wilgoć. Efekt ten udało się uzyskać poprzez zastosowanie innowacyjnych otworów w bokach materaca. Curem .zip jest przykładem optymalnego połączenia różnych komponentów w jednym materacu. Jego budowa zapewnia wyjątkowy komfort snu. Dzięki strukturze wkładu, którą tworzą pianka Serene, pianka Fusion oraz sprężyna Multipocket w trakcie snu zapewnione jest idealne wsparcie całego ciała, a także zmniejszona siła nacisku na powierzchnię wkładu. 

materac curem zip

Materace piankowe dla osób o podwyższonej masie ciała

Hilding Melody - materac lateksowy

Hilding Melody to materac lateksowy najczęściej wybierany jako materac dla osób z nadwagą w kategorii materace piankowe. Wkład stanowi blat pianki lateksowej o 7 strefach twardości. Materac cechuje wyjątkowa elastyczność punktowa. Polecany dla osób o wadze do 140kg, a także dla par o dużej różnicy wagowej. Pianka lateksowa jest inna w odczuciu niż tradycyjne pianki, jest bardziej sprężysta i cechuje ją bardzo duża wytrzymałość na odkształcenia. Materac lateksowy Hilding Melody sprawdzi się również u osób korzystających z regulowanych stelaży.

materac hilding melody

Hilding Modern - materac piankowy

Hilding Modern to materac piankowy stworzony z kombinacji 3 pianek. Rdzeń materaca tworzą dwie pianki wysokoelastyczne oraz bardzo twarda pianka hybrydowa. Materac przeznaczony dla osób o wadze do 140kg. 

materac hilding modern

Materace hybrydowe dla osób o podwyższonej masie ciała

Hilding Electro - materac hybrydowy

Hilding Electro to nowoczesny model materaca hybrydowego z regulacją twardości. Jest to model uniwersalny, odpowiedni zarówno dla osób lżejszych, jak i o podwyższonej masie ciała. Materac Electro to kombinacja materaca głównego, którego rdzeń tworzą sprężyny Multipocket z pianką hybrydową, warstwą Sizalu oraz materaca nawierchniowego wykonanego z profilowanego lateksu połączonego z pianą Visco. Materac jest bardzo wysoki (około 31 cm)

materac hilding electro

SleepMed Hybrid Supreme Plus 

SleepMed Hybrid Supreme Plus to materac hybrydowy z regulacją twardości. Rdzeń stanowią sprężyny multipocket obłożone obustronnie piankami wysokoelastycznymi o różnych twardościach. Termoelastyczna pianka Celesius®-Waterlily® , z której wykonany jest odpinany top dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury ciała, odciąża również ciało, podnosząc tym samym komfort snu. Dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej Celesius®-Waterlily®  materac posiada właściwości ortopedyczne.

Dodatkowo, aby podnieść twardość materaca - wystarczy w dowolnym momencie dokupić matę kokosową. 

materac sleepmed hybrid supreme plus