Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Materace SleepMed

Materace SleepMed

SleepMed to materac, który spełni oczekiwania osób stawiających na innowacyjne rozwiązania pozwalające dopasować produkt do indywidualnych potrzeb.

Materace SleepMed to aż 11 różnych modeli, wszystkie z opcją regulacji twardości. W naszej ofercie znajdą Państwo:

Każdy z oferowanych przez nas modeli daje możliwość dostosowania twardości do własnych preferencji na każdym etapie użytkowania materaca. Jak to możliwe? W bardzo łatwy sposób możemy zmienić twardość materaca zmieniając ułożenie pianek. Dodatkowo, jeśli będziemy chcieli podnieść twardość materaca jest to możliwe dzięki zastosowaniu produktu jakim jest mata kokosowa do materaca.

Materac SleepMed to innowacyjny produkt dzięki zastosowaniu najlepszych technologii:

Airforce to specjalna technologia nacinania pianki – nacięcia wykonuje się zarówno wzdłuż, jak  i poprzecznie, dzięki czemu dochodzi do maksymalnego obiegu powietrza wewnątrz wkładu.

Zastosowanie technologii Airforce w mateacach SleepMed zapewnia:

 • osiągnięcie lepszych właściwości pod względem oddychania wkładu materaca,
 • prosty sposób doprowadzania powietrza do materaca,
 • doskonała alternatywa dla osób, które oczekują od materaca wysokiej oddychalności,
 • właściwości ortopedyczne i antyalergiczne.

Pianki termoelastyczne VitaRest® i Celsius-Waterlily®

Pianka VitaRest® to termoelastyczna pianka poliuretanowa spełniająca wszelkie światowe standardy jakości względem bezpieczeństwa, jak i wpływu na zdrowie.

Pianka VitaRest® posiada unikatowe właściwości - jest w stanie reagować na zmienne czynniki, takie jak temperatura i ciężar ciała, pianka termoelastyczna dostosowuje się do ciała niczym druga skóra. Pianka VitaRest® zapewnia solidne podparcie całego ciała, odciążając kończyny i plecy zapewniając wyjątkowe odczucie relaksu.

Pianka Visco VitaRest®, wykorzystana do wyprodukowania materacy SleepMed, została wyprofilowana, aby stworzyć na powierzchni materaca 7 stref twardości. Pianka leniwa VitaRest® posiada jeszcze jedną, niezwykle istotną właściwość - gwarantuje doskonałą cyrkulację powietrza, zapobiegając poceniu, przez co korzystanie z niej jest bardzo komfortowe.

Pianka Celsius-Waterlily® jest jedyną w swoim rodzaju pianką termoelastyczną, której projekt został stworzony z myślą o maksymalnym komforcie, a także o ochronie środowiska. Wszystkie pianki viscoelastyczne są materiałami w stu procentach ekologicznymi – zgodnie z obecnie panującymi w Europie i na świecie standardami, dzięki czemu mogą być użytkowane bez obaw o stan otaczającego nas środowiska naturalnego. Surowce, które wykorzystuje się podczas procesu produkcji tych pianek, podlegają całkowitemu recyklingowi. Po krótkim procesie obróbki można ponownie wykorzystać je do stworzenia kolejnych produktów. Pianki termoelastyczne visco, dzięki swojej wyjątkowej budowie strukturalnej i dużemu stopniowi gęstości, nigdy nie tracą na twardości, a ich niezwykłe właściwości nie ulegają wypaczeniu na przestrzeni lat. Leniwa pianka od pierwszego do ostatniego dnia jej użytkowania zachowuje swoje pierwotne parametry. Nie rozciąga się ani nie zużywa - możemy zatem z powodzeniem korzystać z materaca przez bardzo długi czas. Zarówno pianka Celsius-Waterlily®, jak i pianka viscoelastyczna VitaRest®, zapewniają najwyższy możliwy komfort i posiadają charakterystyczne właściwości. Ich konstrukcja zmniejsza nacisk ciała na podłoże - tym samym w znacznym stopniu odciążając jego poszczególne partie. To wszystko jest możliwe za sprawą niezwykle dużej wrażliwości na temperaturę - pod wpływem ciepła pianka typu visco jak żadna inna potrafi dostosować się do naturalnych krzywizn ciała, zapewniając użytkownikowi zdrowy i wygodny sen.

Najważniejsze cechy pianek VitaRest® i Celsius-Waterlily®:

 • reaguje na ciepło i ciężar użytkownika, dopasowując się do ciała,
 • daje uczucie miękkości i ulgi podczas leżenia,
 • ma pozytywny wpływ na układ nerwowy,
 • jest w stanie załagodzić bóle pleców i karku,
 • pomaga utrzymać prawidłową postawę znacząco zmniejszając obciążenie wywierane na dyski,
 • ma właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne,
 • uniemożliwia rozwijanie się szkodliwych mikroorganizmów oraz roztoczy,
 • pozwala na optymalną, samoistną wentylację wkładu materaca,
 • w czasie spania zapobiega kształtowaniu się podwójnego podbródka,
 • znana jest ze swojej wysokiej odporności na eksploatację,
 • nawet używana przez długi czas pozostaje całkowicie higieniczna i bezwonna.

Sprężyny Multi

Materace SleepMed z kolekcji Hybrid i Hybrid Plus zawierają innowacyjne, 7-strefowe sprężyny typu Multi, które zaprojektowano w taki sposób, by idealnie dopasowywały się do anatomicznej budowy ciała. Dzięki temu kręgosłup zyskuje optymalne podparcie, bez względu na przyjętą podczas snu pozycję.

Technologię tę charakteryzuje gęste rozłożenie sprężyn o małej średnicy – każda z nich pracuje niezależnie, co zapewnia maksymalnie wysoką elastyczność punktową oraz dwa razy więcej punktów podparcia niż tradycyjne sprężyny kieszeniowe.

Regulacja twardości materaca

Materace SleepMed stworzono z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Znalezienie idealnego materaca okazuje się zazwyczaj bardzo trudnym zadaniem. Należy pamiętać, że to wybór na lata. W tym czasie może zmienić się nasza waga, stan zdrowia, czy po prostu preferencje pod kątem twardości materaca. Materac SleepMed zapobiegnie konieczności wymiany materaca, dzięki możliwości wyboru spośród 4 do 6 (w modelach w wersji Plus) powierzchni do snu. Dzięki temu nie trzeba obawiać się zakupu nieodpowiedniego materaca – w każdej chwili, szybko i bez trudu, jest możliwość zmiany twardości materaca podłoża.  W ofercie produktów SleepMed posiadamy również dedykowane maty kokosowe, które w razie potrzeby podniosą twardość materaca.

Regulacja twardości - Materac SleepMed Comfort, Materac SleepMed Premium, Materac SleepMed Supreme, Materac SleepMed Hybrid Premium, Materac SleepMed Hybrid Supreme

Materace SleepMed z kolekcji Standard i Hybrid wyposażone w ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®. Rozpinając pokrowiec możemy ją przełożyć na drugą stronę materaca. Takie rozwiązanie daje nam możliwość skonfigurowania aż 4 twardości materaca. Materace twarde do spania są zalecane przez specjalistów dla osób z problemami z kręgosłupem, a także dla osób starszych .

Dobranie materaca uzależnione jest od kilku czynników, między innymi wagi. Osoby, których masa przekracza 100 kg powinny zdecydować się na bardzo twardy materac - jednym ze sposobów otrzymania optymalnej twardości jest możliwość zastosowania dodatkowego elementu - maty kokosowej, dzięki czemu materac z kokosem będzie odczuwalnie twardszy. Osoby lekkie, których waga nie przekracza 50 kg preferują zazwyczaj materace miękkie. Materac miękki w połączeniu z matą kokosową  pozwoli uzyskać materac średnio twardy.

Regulacja twardości - Materac SleepMed Comfort Plus, Materac SleepMed Premium Plus, Materac SleepMed Supreme Plus, Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus,
Materac SleepMed Hybrid Premium Plus, Materac SleepMed Hybrid Supreme Plus

Materace SleepMed z kolekcji Plus i Hybrid Plus posiadają dodatkowy odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej (VitaRest®/Celsius®-Waterlily®). Top można przypiąć po obu stronach materaca, bądź stosować go jako oddzielny materac nawierzchniowy np. na kanapę. Materace SleepMed uzyskują dzięki temu aż 6 możliwości dopasowania twardości– tak, by komfort snu był jak najwyższy. Każda pianka wykonana jest w innej kolorystyce, tak by ułatwić rozróżnienie poszczególnych warstw.

Materace Piankowe Sleepmed

Materace Piankowe SleepMed Standard to kolekcja w której znajdują się trzy modele: SleepMed ComfortSleepMed Premium oraz SleepMed Supreme.

Materace piankowe SleepMed zapewniają doskonałe dostosowanie do kształtu ciała dzięki idealnie dobranym proporcjom dwóch pianek: pianki termoelastycznej VitaRest® i dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR, którą cechują właściwości antyalergicznej, a jej otwartokomórkowa struktura zapobiega rozwojowy roztoczy i grzybów. Zastosowanie w materacach SleepMed 7 stref komfortu zapewnia idealne wsparcie dla całego ciała.

Materace SleepMed Standard zabezpieczono pokrowcem Merced, w którym zastosowano taśmę 3D zapewniającą znakomitą wentylację wkładu.

Materace termoplastyczne, do których zalicza się każdy model SleepMed Standard, umożliwiają dopasowanie się podłoża do ciała. Jest to możliwe dzięki warstwie, którą stanowi innowacyjna pianka termoelastyczna VitaRest®, która pod wpływem ciepła i ucisku przyjmuje kształt osoby na nim leżącej. Efekt spotęgowany jest profilowaniem pianki VitaRest® w 7 stref twardości, które zapewniają wsparcie kręgosłupa. Materac SleepMed doskonale sprawdza się jako materac rehabilitacyjny, materac prozdrowotny.Materac termoelastyczny SleepMed będzie doskonałym wyborem dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa, czy bioder, ponieważ zastosowana w nich pianka termoelastyczna poprawia ukrwienie oraz odciąża newralgiczne części ciała. Materace z pianki leniwej mogą być również używane przez alergików, ponieważ cechuje je dobra cyrkulacja powietrza i  odprowadzanie wilgoci.Wszystkie materace SleepMed objęte są 15-letnią gwarancją.

Materace SleepMed oferują możliwość zmiany twardości:

Po pierwsze:

Po pierwsze każdy materac SleepMed ComfortSleep Med Premium oraz SleepMed Supreme jest dwustronny, a każda strona posiada inną twardość.

Po drugie:

Warstwa pianki termoelastycznej VitaRest® jest ruchoma – oznacza to, że po rozpięciu pokrowca możemy wyjąć ją i przełożyć na drugą stronę materaca. Materac nadal pozostaje dwustronny, a każda ze stron zyskuje inny stopień twardości

Po trzecie:

Zwiększ twardość dzięki macie kokosowej, która pozwoli Ci cieszyć się jeszcze większym zróżnicowaniem pod względem odczuwanej twardości i komfortu. W połączeniu z piankami wysokoelastycznymi podnosi twardość i wytrzymałość materaca, jednocześnie pozwalając cieszyć się właściwym podparciem kręgosłupa.

Materace Piankowe SleepMed Plus to kolekcja w której znajdują się trzy modele:  SleepMed Comfort PlusSleepMed Premium Plus oraz SleepMed Supreme Plus. Kolekcja materacy piankowych SleepMed plus to tzy opcje wysokości wkładu oraz aż sześć możliwości regulacji twardości materaca.

Każdy materac piankowy SleepMed Plus składa się z dwóch części - materaca podstawowego oraz przypinanego na zamek topu (materac nawierzchniowy).

Wewnątrz każdego materaca piankowego SleepMed z serii Plus znaleźć można dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR z technologią Airforce zapewniającą swobodny przepływ powietrza wewnątrz wkładu. Dodatkowo każdy model  z serii SleepMed Plus zawiera odpinany top, dzięki któremu istnieje możliwość dostosowania twardości do indywidualnych potrzeb użytkownika. Top wypełniony jest pianką termoelastyczną VitaRest® i Celsius®-Waterlily® profilowaną w 7 stref twardości. Pianka znajdująca się w topie reaguje na temperaturę i ciężar ciała idealnie dopasowując się do krzywizn ciała.

Materace SleepMed Comfort PlusSleepMed Premium PlusSleepMed Supreme Plus posiadają pokrowiec z dzianiny Probiotex z technologią Purotex, a znajdujące się  w nim probiotyki redukują alergeny o ponad 93% zapewniając higieniczne środowisko snu.

Materace visco SleepMed Plus dedykowane są osobom poszukującym unikatowych rozwiązań w zakresie dopasowania materaca do własnych potrzeb. Polecane są również parom, gdyż wyróżniają się elastycznością punktową - reagują na nacisk jedynie w miejscu styku z powierzchnią. Dzięki temu partnerzy nie przeszkadzają sobie i mogą cieszyć się spokojnym snem. Dodatkowo materace z pianki termoelastycznej charakteryzują się wysoką odpornością na odgniecenia. Materace Sleepmed mogą być odwracane, a obie strony przeznaczone są do codziennego użytkowania, co znacząco wydłuża ich żywotność.

Odpinany top, który jest elementem materacy SleepMed Comfort PlusPremium PlusSupreme Plus zwiększa komfortu snu pozwalając na swobodną regulację twardości. Dodatkowo top może być wykorzystywany jako odrębny materac nawierzchniowy, który sprawdzi się na przykład na kanapę, narożnik czy w podróży.

Każdy materac SleepMed posiada właściwości ortopedyczne i może być stosowany w przypadku bólów pleców. Tego rodzaju materace medyczne polecane są również osobom obłożenie chorym, ze względu na właściwości przeciwodleżynowe.

Materac z pianki visco idealnie nadaje się również do regulowanych stelaży, zarówno tych z eklektyczną jak i mechaniczną regulacją.

Jak zmienić twardość materaca?

Po pierwsze:

Materac SleepMed Comfort Plus, Materac SleepMed Premium Plus, Materac SleepMed Supreme Plus jest dwustronny, a każda strona posiada inną twardość.

Po drugie:

Top (materac nawierzhcniowy) z pianki VitaRest® lub Celsius® - Waterlily® (pianka termoelastyczba) jest odpinany, a za pomocą zamka możemy przypiąć go po drugiej stronie wkładu. Materac nadal pozostaje dwustronny, a każda ze stron zyskuje inny stopień twardości.

Po trzecie:

Zwiększ twardość dzięki macie kokosowej, która pozwoli Ci cieszyć się jeszcze większym zróżnicowaniem pod względem odczuwanej twardości i komfortu. W połączeniu z piankami wysokoelastycznymi podnosi twardość i wytrzymałość materaca, jednocześnie pozwalając cieszyć się właściwym podparciem kręgosłupa.