Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Poduszki piankowe do spania

Poduszki piankowe do spania

Poduszki do spania z pianek 

Sen odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu, wpływając na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Jednym z kluczowych elementów zapewniających komfortowy sen są poduszki, a te z pianki oferują unikalne korzyści. W tym artykule przyjrzymy się trzem różnym rodzajom poduszek: z pianki termoelastycznej, z pianki lateksowej i poduszkom z pianki żelowej.

Poduszki z pianki termoelastycznej

Poduszki z pianki termoelastycznej, nazywanej również pianką pamięciową, pianką Visco, dostosowują się do kształtu ciała, reagując na ciepło i nacisk. Gwarantują one indywidualne dopasowanie, co jest szczególnie korzystne dla osób z dolegliwościami kręgosłupa. Po ułożeniu głowy na poduszce, pianka termoelastyczna stopniowo dopasowuje się do konturów, zapewniając doskonałe wsparcie dla szyi i głowy. Poduszki z pianki termoelastycznej redukują nacisk zwrotny a tym samy pozwalają na swobodne krążenie krwi.

Polecane poduszki z pianki termoelastycznej

Poduszka Hilding Visco Standard

hilding visco poduszka

Poduszka Naturalna Hilding Visco Bio 

SleepMed poduszka Supreme 

sleepmed poduszka supreme

Perdormire poduszka Moore

perdormire moore poduszka

Poduszki z pianki lateksowej

Poduszki z pianki lateksowej znajdują coraz więcej zwolenników. Lateks charakteryzuje się wysoką elastycznością i trwałością. Poduszki te są w szczególności polecane dla osób zmagających się z alergiami. Ponadto, pianka lateksowa utrzymuje odpowiednią cyrkulację powietrza, co przeciwdziała gromadzeniu się ciepła wewnątrz poduszki podczas snu.

Polecane poduszki z pianki lateksowej

Poduszka lateksowa Janpol

poduszka lateksowa janpol

Janpol poduszka Smart Latex - połączenie pianki lateksowej oraz termoelastycznej

janpol poduszka smart latex

Poduszki z Pianki Żelowej

Poduszki z pianki żelowej łączą w sobie zalety pianki termoelastycznej z chłodzącymi właściwościami żelu. Te poduszki są znane z efektu chłodzenia, co sprawia, że są idealne dla osób, które mają tendencję do przegrzewania się podczas snu. Jednocześnie, poduszki te zapewniają wsparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa. 

TechnoGel Deluxe - poduszka żelowa

technogel

Technogel Anatomic Curve 

technogel poduszka

Polecane poduszki z pianki żelowej

Poduszki piankowe - jaką wybrać? 

Poduszki z pianki oferują różnorodne korzyści, a wybór między pianką termoelastyczną, lateksową a żelową zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Pamiętajmy, że sen to kluczowy element zdrowego stylu życia, a odpowiednio dobrane poduszki mogą znacząco wpłynąć na jakość snu i ogólne samopoczucie. Przed dokonaniem wyboru warto zastanowić się nad preferencjami dotyczącymi twardości poduszki, jej wysokości, a także uwzględnić ewentualne alergie oraz preferencje dotyczące chłodzenia podczas snu.