Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Materace naturalne

Materace naturalne

Materace naturalne 

Produkty z kolekcji naturalnej zostały zaprojektowane, aby zapewnić zdrowszy i wygodniejszy sen. Materace naturalne są wykonane z najlepszych naturalnych surowców są bezpieczne zarówno dla ludzi jak i środowiska.

Produkty wchodzące w skład materacy naturalnych tworzone są z wykorzystaniem naturalnych surowców.

Hilding Natura

Oleje rycynowe i sojowe zastąpiły związki chemiczne w zastosowanych piankach wysokoelastycznych i termoelastycznych. Pianka NATURALIS® oraz pianka termoelastyczna ViscoBio - VitaRest OriginTM zostały nasączone naturalnym olejem rycynowym, który pozyskiwany jest w sposób zrównoważony.

• Olej rycynowy jest często używany w medycynie i pielęgnacji skóry, a to wszystko dzięki naturalnemu działaniu przeciwzapalnemu, antybakteryjnemu, przeciwgrzybicznego, przeciwbólowe i nawilżającego.

• Doskonały i przyjazny dla środowiska komfort

• Zastąpienie związków chemiczny w piankach na rzecz naturalnego oleju rycynowego sprawia że materace z pianką NATURULIS oraz Visco Bio tworzą idealne rozwiązanie dla alergików i tych z wrażliwą skóra.

Lateks wykorzystywany w materacach naturalnych jest pozyskiwany jedynie z rygorystycznie wybranych i ściśle regulowanych plantacji.

• Lateks produkowany jest z wysokiej jakości hipoalergicznych i organicznych materiałów z natury, takie jak mleko z drzew kauczukowych, neutralizując emisję CO².

• Zadbaliśmy o to by wykorzystywany przez nas lateks był pozyskiwany jedynie z rygorystycznie wybranych i ściśle regulowanych plantacji.

• Badania potwierdzają, że naturalny lateks nie daje szans bakteriom, grzybom i roztoczom kurzu domowego.

• System specjalnych otworów umożliwia swobodną wymianę powietrza i ciepła, co powoduje, że materac oddycha i szybko odprowadza wilgoć.

• Lateks idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, w związku z czym zapewnia bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa podczas snu, jest bardzo elastyczny i sprężysty dzięki czemu ułatwia przewracanie się z boku na bok czy wstawanie.

W niektórych modelach zastosowano naturalną matę kokosową

• surowiec naturalny pochodzący ze skorupy orzecha kokosowego - produkowana jest z włókna kokosowego wulkanizowanego naturalnym lateksem.

• Kokos zapewnia lepszą cyrkulację powietrza w materacu

• Kokos nie wydziela żadnych toksyn, ani innych substancji, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać na skórę i drogi oddechowe

• Mata kokosowa jest produktem całkowicie naturalnym i ekologicznym, nie powoduje alergii

• Materac, który ma zastosowaną matę "oddycha", ponieważ włókno kokosowe jest sprężyste i przewiewne, a także bardzo trwałe i elastyczne

• Mata kokosowa cechuje się wysoką elastycznością, pochłania wydzielany pot i wilgoć znajdujące się w otoczeniu

• Dzięki zastosowaniu płyt kokosowych uzyskuje się efekt podwyższenia twardości materaca

Naturalne surowce nie tylko wspierają organizm w efektywny sposób, ale zapewniają też szereg właściwości antybakteryjnych, antyalergicznych i przeciwbólowych.

W pokrowcach wykorzystano między innymi naturalne włókna lnu oraz organiczną bawełnę.

Materace naturalne odpowiadają na potrzeby klientów, którzy dbają o naturalne i ekologiczne rozwiązania wspierające ich zdrowie i wypoczynek. 

Materace naturalne sprężynowe Hilding

materac naturalny

Hilding Nevada naturalny materac sprężynowy z lateksem 

Materac Hilding Nevada to naturalny materac zbudowany na bazie 7-strefowych sprężyn Multipocket, których przypada więcej na metr kwadratowy w porównaniu ze sprężynami kieszeniowymi, zapewniając większą elastyczność punktową.

Wierzchnią warstwę stanowi płyta naturalnego lateksu. Lateks pozyskiwany jest jedynie z rygorystycznie wybranych i ściśle regulowanych plantacji. System specjalnych otworów umożliwia swobodną wymianę powietrza i ciepła, co powoduje, że materac  oddycha i szybko odprowadza wilgoć. Lateks idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, w związku z czym zapewnia bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa podczas snu, jest bardzo elastyczny i sprężysty dzięki czemu ułatwia przewracanie się z boku na bok czy wstawanie. Po drugiej stronie znajduję się pianka wysokoelastyczna HR , w której naturalny olejek sojowy zastępuję chemiczne związki. Pianka posiada otwartokomórkową strukturę, która umożliwia optymalną cyrkulację powietrza przy zachowaniu doskonałej elastyczności. Jest bardzo sprężysta, redukuje nacisk punktowy, a jednocześnie nie pozwala aby ciało nie zapadało się nadmiernie.

materac naturalny Hilding Nevada

Hilding Mistral materac naturalny sprężynowy z kokosem 

Materac naturalny Hilding Mistral to sprężynowy materac kokosowy.  W materacu Hilding Mistral zawarta została ekologiczna i innowacyjna pianka NATURALIS®, w której naturalny olejek rycynowy zastępuję chemiczne związki odpowiada za komfort oraz wspiera organizm w efektywny sposób dzięki jej różnorodnych właściwościom. Olejek rycynowy pochodzi z jednej z najstarszych znanych ludzkości rodzin roślin leczniczych, ma silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwbólowe oraz nawilżające. Wykazuje kojący wpływ dla wrażliwej skóry alergików. Materac naturalny Hilding Mistral został wzbogacony o naturalną matę kokosową, która podnosi twardość materaca, zapewniając doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Mata jest produktem całkowicie naturalnym i ekologicznym, pochodzącym ze skorupy orzecha kokosowego, wulkanizowanego naturalnym lateksem. Nie powoduje alergii, jest sprężyste i przewiewne, a także bardzo trwałe i elastyczne. Rdzeń materaca Hilding Mistral opiera się na sprężynach kieszeniowych. Każda sprężyna umieszczona jest w woreczku z flizeliny i nie styka się ze sprężyną obok. Takie rozwiązanie zapewnia wysoką elastyczność punktową. Poszczególne sprężyny reagują na ciężar ciała indywidualnie – uginają się tylko strefy zwiększonego nacisku. Dzięki temu partner śpiący obok nie obudzi się pod wpływem naszych ruchów. Po drugiej stronie znajduje się pianka wysokoelastyczna HR Bio, w której naturalny olejek sojowy zastępuję chemiczne związki. Pianka posiada otwartokomórkową strukturę, która umożliwia optymalną cyrkulację powietrza przy zachowaniu doskonałej elastyczności. Jest bardzo sprężysta, redukuje nacisk punktowy, a jednocześnie nie pozwala aby ciało zapadało się nadmiernie.

materac naturalny Hilding Mistral

Hilding Breva - naturalny materac sprężynowy z pianką HR Bio i Visco Bio

Wierzchnią warstwę komfortu w materacu naturalnym Hilding Breva tworzy pianka termoelastyczna Visco Bio - VitaRest Origin TM, która została nasączona naturalnym olejem rycynowym. Dodanie go do pianki termoelastycznej sprawia, że pianka VitaRest TM Origin jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i wrażliwej skóry. Po drugiej stronie znajduję się pianka wysokoelastyczna HR, w której naturalny olejek sojowy zastępuję chemiczne związki. Pianka posiada otwartokomórkową strukturę, która umożliwia optymalną cyrkulację powietrza przy zachowaniu doskonałej elastyczności. Jest bardzo sprężysta, redukuje nacisk punktowy, a jednocześnie nie pozwala aby ciało zapadało się nadmiernie. Rdzeń materaca Hilding Breva stanowią bardzo wysokie sprężyny kieszeniowe o wys. 18 cm. Zapewniają one podwyższony komfort oraz znakomitą elastyczność punktową. Dopasowują się do każdej wagi i postury gwarantując progresywne i solidne wsparcie całego ciała oraz prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Zastosowanie sprężyn o tak większej wysokości tworzy materac o uniwersalnym zastosowaniu. Będzie znakomitym wyborem zarówno dla osób lżejszych jak i cięższych, stanowi również fantastyczne rozwiązanie dla par o dużej różnicy wagowej.

Hilding Tivano - naturalny materac sprężynowy z pianką Naturalis, naturalnym lateksem oraz z Toppem

Hilding Tivano to luksusowy materac naturalny, którego wierzchnią warstwę tworzy tzw. Pillow Top. Materac oferuje sen niczym na chmurce, nie rezygnując jednocześnie z wyjątkowego i mocnego podparcia całego ciała. W warstwie wierzchniej typu Pillow Top znajdują się miękkie warstwy puszystej włókniny oraz innowacyjnej pianki SuperSoft. Pianka jest nie tylko komfortowo miękka, ale także zapewnia swobodny przepływ powietrza, naturalnie regulując wilgotność i temperaturę. W połączeniu z puszystą włókniną pozwala na łagodne zanurzenie się w miękkim komforcie, ułatwiając zasypianie i osiągnięcie głębokiego i błogiego snu. Rdzeń materaca Tivano to system 7-strefowych sprężyn PocketPlus  obłożonych pianką Naturalis - 3 cm, naturalnym lateksem -4 cm oraz Topem - Pillow Top (wypełniony pianką SuperSoft i puszystą włókniną) , pod spężynami znajduje się pianka BIO 2,5 cm.

Materace naturalne sprężynowe SleepMed

Hybrydowy model SleepMed Natura Hybrid Plus to doskonałe połączenie najlepszych cech modeli sprężynowych i piankowych. Materac hybrydowy spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki zastosowanej warstwie sprężyn Multipocket oraz dwóm warstwom pianek wysokoelastycznych, zapewnia sprężystość i idealne podparcie nawet nieco cięższego ciała. Dla osób preferujących efekt delikatnego otulenia i dopasowania pianki do kształtu ciała, została stworzona wierzchnia warstwa termoelastycznej pianki Visco Bio, nasączona jest olejem rycynowym, który działa przeciwbólowo i przeciwalergiczne.

„To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.”

Materace naturalne piankowe Hilding

Hilding Aspre - materac naturalny piankowy z pianką HR Bio i Naturalis

Materac naturalny Hilding Aspre zbudowany na bazie dwóch pianek o bardzo wysokiej elastyczności i zróżnicowanej twardości. Wyprofilowanie ich w 7 stref twardości gwarantuje optymalne rozłożenie ciężaru ciała na powierzchni materaca. Do jego budowy wykorzystane zostały jedynie pianki, w których naturalne oleje zastępują chemiczne związki. Pierwszą z nich jest pianka wysokoelastyczna HR Bio, w której wykorzystany został naturalny olejek sojowy. Pianka posiada otwartokomórkową strukturę, która umożliwia optymalną cyrkulację powietrza przy zachowaniu doskonałej elastyczności. Jest bardzo sprężysta, a jednocześnie nie pozwala aby ciało zapadało się nadmiernie. Po drugiej stronie pianka NATURALIS® nasączona naturalnym olejkiem rycynowym, wspiera organizm w efektywny sposób dzięki jej różnorodnych właściwościom. Olejek rycynowy pochodzi z jednej z najstarszych znanych ludzkości rodzin roślin leczniczych, ma silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwbólowe oraz nawilżające. Wykazuje kojący wpływ dla wrażliwej skóry alergików. NATURALIS® posiada mniej jednolitą strukturę komórkową od standardowej pianki, dzięki czemu uzyskuje lepsze parametry podtrzymywania ciała, twardości oraz komfortu.

materac natualny Hilding Aspre

Hilding Bora - naturalny materac piankowy, termoelastyczny

Podstawę materaca naturalnego Hilding Bora stanowi twarda pianka w której naturalny olejek sojowy zastąpił chemiczne, sztuczne związki. Zapewnia optymalną sztywność, wyróżnia się wysoką sprężystością i optymalną twardością, a specjalne nacięcia tworzą 7 zróżnicowanych stref twardości. Każda ze stref odpowiada potrzebom innej części ciała. Bezpośrednio nad podstawą znajduję się pianka wysokoelastyczna HR Bio, w której naturalny olejek sojowy również zastąpił chemiczne, sztuczne związki. Pianka posiada otwartokomórkową strukturę, która umożliwia optymalną cyrkulację powietrza przy zachowaniu doskonałej elastyczności. Jest bardzo sprężysta, redukuje nacisk punktowy, a jednocześnie nie pozwala aby ciało zapadało się nadmiernie. Stanowi znakomite uzupełnienie wierzchniej, termoelastycznej warstwy materaca, podwyższając jej sprężystość. Wierzchnią warstwę komfortu materaca Breva stanowi pianka termoelastyczna Visco Bio - VitaRest OriginTM, która została nasączona naturalnym olejem rycynowym. Dodanie go do pianki termoelastycznej sprawia, że pianka VitaRest OriginTM jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i wrażliwej skóry. Termoelastyczność tego komponentu poprawia krążenie krwi, a to z kolei sprzyja utrzymywaniu ciepła. To doskonały wybór dla osób, które marzną podczas snu. W trakcie snu ciało naturalnie nagrzewa piankę, która pod wpływem temperatury mięknie, dostosowując się do sylwetki użytkownika, pozwalając na dogłębną regenerację mięśni oraz poprawę krążenia.

Materace naturalne piankowe SleepMed

SleepMed Natura Plus - naturalny materac piankowy

Materace naturalne z kolekcji SleepMed Natura zostały dla wszystkich miłośników ekologicznych rozwiązań i zdrowego wypoczynku. Naturalne surowce zastosowane do produkcji materacy z linii Natura, wpływają na wyjątkowy komfort użytkowania. Oleje rycynowy i sojowy są nie tylko innowacyjnym budulcem pianek wysokoelastycznych HR Bio oraz Naturalis, ale zapewniają także szereg właściwości antybakteryjnych, antyalergicznych i przeciwbólowych. Włókna lnu i organiczna bawełna, które znajdują się w pokrowcu, zapewniają niezwykle trwałą jakość użytkowania oraz skuteczną absorpcję wilgoci. Materiał pozostaje miękki i suchy w dotyku oraz hamuje rozwój bakterii. Wszystkie elementy materaca są biodegradowalne i nadają się do recyklingu.  Piankowy model SleepMed Natura Plus dzięki piankom nasączonym naturalnymi olejkami zyskuje właściwości hipoalergiczne.

„To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.”

swiatsypialni.pl/materace/818-6094-sleepmed-natura-plus-materac-piankowy.html