7 stref twardości materaca

7 stref twardości materaca

Strefy twardości w materacu (strefy komfortu w materacu)

Każdy materac jest podzielony na tzw. strefy twardości. Ich ilość zależy od modelu. Strefy twardości to obszary w materacu, które różnią się między sobą twardością - dostosowaną do potrzeb poszczególnych partii ludzkiego ciała. Strefy twardości występują zarówno w materacach sprężynowych, jak i w materacach piankowych.

Siedem stref twardości materaca

sleepmed

Strefy podparcia głowy i stóp 

Najbardziej zewnętrzne (skrajne) strefy materaca odpowiadają za podparcie głowy i stóp. Twardość obu stref jest taka sama i można ją określić jako średnią.

Strefa podparcia barków i łydek

Druga i szósta strefa to strefy podparcia barków i łydek. Są one delikatnie twardsze niż strefy podparcia głowy i stóp ponieważ nacisk na materac w tych miejscach jest nieco większy.

Twardość tych stref ma pozwolić ramionom na delikatne zatopienie się w materacu, a tym samym zapewnić odpowiednie ułożenie kręgosłupa. Odpowiednia twardość w strefie łydek zapobiega problemom z krążeniem w nogach.

Strefa podparcia klatki piersiowej i ud

Trzecia i piąta strefa to strefy podparcia klatki piersiowej i ud. Ten obszar materaca zapewnia bardzo dobre podparcie, tak, co pozwala odciążyć kręgosłup. 

Strefa podparcia odcinka biodrowego

Centralny obszar materaca stanowi strefa podparcia odcinka biodrowego. To strefa na którą wywierany jest największy nacisk - poprzez nasze biodra. Okolica bioder i krzyżowego odcinka kręgosłupa jest najcięższą partią ludzkiego ciała, w związku z czym strefa odpowiadająca za jej podparcie jest najtwardszą spośród wszystkich siedmiu stref twardości materaca.

Korzyści wynikające ze stref twardości w materacu

Modele podzielone na 7 stref twardości zapewniają indywidualne dopasowanie do kształtu każdej sylwetki, z uwzględnieniem anatomicznych krzywizn kręgosłupa. 

Siedem stref twardości materaca wpływa korzystnie nie tylko na ułożenie naszego kręgosłupa, ale zapewnia również inne korzyści dla naszego organizmu. Przede wszystkim materac podzielony na 7 stref twardości umożliwia pełne rozluźnienie wszystkich mięśni, co skutkuje brakiem ucisku na organy wewnętrzne. Rozluźnienie mięśni pozwala na spokojny sen i pełną regenerację organizmu. Ponadto materac podzielony na siedem stref komfortu zapewnia swobodny przepływ krwi, co z kolei korzystnie wpływa na cały organizm. 

Siedmiostrefowy system twardości zapewnia materacowi wysoki poziom wzmocnienia podłoża w miejscach, które są najbardziej narażone na odkształcenia, a tym samym pozwala wydłużyć "żywotność materaca".

Materace piankowe o 7 strefach twardości

Hilding Salsa

Hilding Salsa

SleepMed Comfort

Sleepmed comfort

Curem .log

curem log

Materace lateksowe o 7 strefach twardości

Hilding Melody

Hilding Melody materac lateksowy

Janpol Demeter

materac lateksowy Janpol Demeter

Materace sprężynowe o 7 strefach twardości

Hilding Flamenco 

materac multipocket Hilding Flamenco

Curem .zip

materac curem zip

Janpol Enyo 

materac Janpol Enyo

Materace hybrydowe o 7 strefach twardości

SleepMed Hybrid Supreme Plus

materac SleepMed Hybrid Supreme Plus

Hilding Electro

materac Hilding Electro