Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Technologia Outlast w kołdrach i poduszkach

Technologia Outlast w kołdrach i poduszkach

Czym jest Outlast?

outlast

Outlast to zaawansowane technologicznie termoaktywne włókno, które pierwotnie zostało stworzone na potrzeby kombinezonów kosmicznych NASA. Na uwagę zasługuje jego wyjątkowa zdolność optymalizacji temperatury organizmu podczas snu. Proces ten odbywa się wewnątrz wtopionych w włókno mikrokapsułkach, zawierających materiał przemiany fazowej - PCM.

Mikrokapsułki w zależności od potrzeb chłodzą (pochłaniając nadmiar ciepła),grzeją (oddając skumulowaną energię) lub pozostają neutralne. OUTLAST® tworząc korzystny mikroklimat zapobiega przegrzewaniu i poceniu się pod kołdrą. Jak wiemy ciepło i wilgoć stwarzają idealne warunki dla rozwoju drobnoustrojów, a dzięki właściwościom włókien OUTLAST® są skutecznie neutralizowane. 

AMZ Outlast

Outlast Technologies, opracowuje i sprzedaje materiały zmiennofazowe (PCM) w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, oferując mikrokapsułkowane materiały przemiany fazowej, które są wbudowane w tkaniny i włókna w celu pochłaniania, przechowywania i oddawania nadmiaru ciepła. Technologia obejmuje tekstylia, tkaniny, włókna i dzianiny  regulujące temperaturę. Jej produkty znajdują zastosowanie w pościeli, odzieży i obuwiu, a także w wyposażeniu domu, opakowaniach, na rynku militarnym i medycznym.

AMZ Outlast

W sytuacji, gdy inne kołdry nie chronią przed przegrzaniem podczas snu, kołdry Outlast pobierają nadmiar ciepła wydzielany przez nasz organizm. Nadmiar ciepła jest magazynowany i oddawany w momencie, kiedy temperatura jest niska. Kołdry, w których zastosowano włókno Outlast zapewniają niespotykany w innych wyrobach komfort termiczny. 

Czym jest komfort termiczny - dlaczego jest tak ważny?

Komfort termiczny, inaczej komfort cieplny to stan, w którym organizm znajduje się w stanie zrównoważonego bilansu cieplnego, tzn. nie odczuwa uczucia gorąca, ani zimna. Dlaczego komfort cieplny ma tak duże znaczenie podczas snu? W ciągu dnia jesteśmy w stanie regulować nasz komfort cieplny poprzez zmianę odzieży lub podniesienie, czy obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Podczas snu jednak nie mamy często świadomości, czy komfort cieplny jest zachowany. Człowiek jest organizmem stałocieplnym, co oznacza że wszystkie procesy i mechanizmy naszego ciała będą dążyły do utrzymania prawidłowej temperatury ciała. Co w sytuacji, kiedy podczas snu jest nam zbyt zimno lub zbyt ciepło? Organizm "walczy", aby utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Wiele osób, w sytuacji, kiedy nie znajduje się w strefie komfortu cieplnego nie jest w stanie normalnie zasnąć, wybudza się w nocy, a nawet jeśli się nie wybudza to sen przy niezachowanym komforcie cieplnym nie pozwoli w pełni się  zregenerować.

Jak sprawić, aby nasz sen był lepszy?

Jak powszechnie wiadomo, ogromne znaczenie dla snu ma odpowiednio dopasowany materac. Nie mniej istotną kwestią jest odpowiednio dobrana kołdra, której zadaniem jest zapewnienie komfortu cieplnego podczas snu. Komfort termiczny pozwala na spokojny sen i regenerację organizmu. 

Kołdry z zastosowanym włóknem Outlast pozwalają na spokojny sen, niezależnie od temperatury pomieszczenia, 

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno kołdry antyalergiczne wypełnione włóknem Outlast, jak i naturalne kołdry puchowe, w których włókno Outlast zostało zastosowane w tkaninie pokryciowej.

AMZ Kołdra Outlast syntetyczna całoroczna

kołdra outlast AMZ

Wypełnienie kołder z kolekcji Outlast stanowi zaawansowane technologicznie włókno Outlast, które pierwotnie zostało stworzone w kosmicznej technologii na potrzeby kombinezonów dla NASA. Główną zaletą włókna Outlast jest optymalizacja temperatury ciała, co zapewnia komfort cieplny niezależnie od temperatury otoczenia. Optymalizacja temperatury ciała odbywa się dzięki mikrokapsułkom wtopionym we włókno, w środku których zamknięty jest materiał przemiany fazowej - PCM. Kuleczki te, w zależności od potrzeb organizmu mogą grzać, chłodzić lub pozostawać neutralne. Kołdry z kolekcji AMZ Outlast są pokryte tkaniną 100%bawełna - batyst.

AMZ Kołdra Natural Outlast kołdra puchowa całoroczna puch 100%

AMZ Outlast kołdra puchowa

AMZ Natural Outlast to innowacyjna, ekskluzywna kolekcja kołder i poduszek z naturalnym wypełnieniem - puch 100%, pokrytych termoaktywną tkaniną OUTLAST. Kołdra zapewnia komfort puchowych produktów: miękkość, delikatność, idealną cyrkulację powietrza i wchłanianie nadmiaru wilgoci. Dodatkowo tkanina pokryciowa zapewnia właściwości termoregulacyjne, zapewniając zawsze przyjemna, optymalną temperaturę w granicach 37 st C. Wypełnienie stanowi najwyższej jakości polski puch gęsi 100% klasy ekstra - 800 CUIN.