Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
OEKO-TEX® STANDARD 100

OEKO-TEX® STANDARD 100

Co oznacza certyfikat OEKO-TEX® Standard 100?

OEKO-TEX® Standard 100 to powszechnie znany program certyfikacji i wiodący na świecie system znakowania tekstyliów pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia.

Produkty, które posiadają certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka.

Aby produkt - taki jak materac, kołdra, czy poduszka został odznaczony certyfikatem, musi spełniać wiele rygorystycznych norm - m.in. pod kątem zawartości substancji uznanych za szkodliwe lub potencjalnie groźnych dla zdrowia człowieka, na przykład: pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, barwników azowych i metali ciężkich. Testom poddawane są najmniejsze elementy produktu, takie jak guziki, nici i przędze.

OEKO-TEX® Standard 100 - znak na którym można polegać 

oeko-tex

OEKO-TEX® STANDARD 100 jest spójnym, niezależnym na całym świecie systemem testowania i certyfikacji surowców, półfabrykatów i gotowych wyrobów włókienniczych na wszystkich poziomach ich przetwarzania, jak również stosowanych materiałów uzupełniających. Wyroby tekstylne ze znakiem STANDARD 100 by OEKO-TEX ® można znaleźć na całym świecie. OEKO-TEX® STANDARD 100 potwierdza, że produkt jest bezpieczny dla zdrowia. 

Certyfikat OEKO-TEX musi być odnawiany co 12 miesięcy.