Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Materace SleepMed Natura

Materace SleepMed Natura

SleepMed Natura - innowacyjne materace przyjazne środowisku

Materace naturalne z kolekcji SleepMed Natura zostały stworzone dla wszystkich miłośników ekologicznych rozwiązań i zdrowego wypoczynku. Do produkcji materacy SleepMed Natura zastosowano naturalne surowce. W produkcji pianek zostały zastosowane oleje rycynowy i sojowy wykazujące szereg właściwości antybakteryjnych, antyalergicznych i przeciwbólowych. Włókna lnu i organiczna bawełna, które znajdują się w pokrowcu, zapewniają niezwykle trwałą jakość użytkowania oraz skuteczną absorpcję wilgoci. Materiał pozostaje miękki i suchy w dotyku oraz hamuje rozwój bakterii. Wszystkie elementy materaca są biodegradowalne i nadają się do recyklingu. 

Pianka wysokoelastyczna NATURALIS®

Pianka wysokoelastyczna NATURALIS® to ekologiczne i innowacyjne rozwiązanie. Charakteryzuje się wysoką sprężystością, redukuje nacisk punktowy i nie pozwala, aby ciało nadmiernie się̨ zapadało. Naturalny olejek rycynowy zastępuje sztuczne związki chemiczne, co wpływa na lepszą wentylację i właściwości hipoalergiczne materacy. Olejek rycynowy działa również przeciwbólowo i rozluźniająco na mięśnie. Zapewnia kojący wpływ dla wrażliwej skóry alergików.

Pianka Naturalis posiada mniej jednolitą strukturę komórkową od standardowej pianki, dzięki czemu uzyskuje lepsze parametry podtrzymywania ciała, twardości oraz komfortu.

Pianka wysokoelastyczna HR BIO

Pianka wysokoelastyczna HR Bio posiada otwartokomórkową strukturę, która umożliwia optymalną cyrkulację powietrza przy zachowaniu doskonałej elastyczności. Jest bardzo sprężysta, a jednocześnie nie pozwala, aby ciało nadmiernie się̨ zapadało. Dostosowuje się̨ do anatomicznej budowy ciała, zapewniając kręgosłupowi optymalne wsparcie i prawidłową pozycję ciała podczas snu. Jednak największa wartość tej pianki to występujący w niej naturalny olej sojowy. Składnik ten zastępuje sztuczne związki chemiczne, nadając piance dodatkowe właściwości hipoalergiczne. Olej sojowy pozyskuje się̨ jako produkt uboczny przy produkcji soi przeznaczonej do spożycia, zatem pozyskiwanie tego surowca jest przyjazne środowisku.

Pianka termoelastyczna Visco Bio

Pianka termoelastyczna Visco Bio została stworzona z myślą o użytkownikach, dla których ważne jest nie tylko własne zdrowie, ale także prawidłowe funkcjonowanie środowiska naturalnego. Ten innowacyjny produkt powstał przy użyciu najnowocześniejszej technologii i spełnia wszelkie światowe standardy jakości pod względem: bezpieczeństwa, zdrowia i ekologii. Pod wpływem temperatury ciała pianka staje się niezwykle miękka i idealnie dopasowuje się do jego naturalnych krzywizn. Dzięki temu zmniejsza napięcia mięśniowe i zapewnia doskonałą jakość snu. Wyprofilowana jest w 7 stref o różnym poziomie twardości, które odpowiadają potrzebom kolejnych odcinków kręgosłupa. Dzięki zawartości naturalnego oleju rycynowego, pianka wykazuje dodatkowe właściwości hipoalergiczne. Wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwbólowe oraz nawilżające. Zapewnia kojący wpływ dla wrażliwej skóry alergików.

SleepMed Natura - materace o statusie wyrobu medycznego

SleepMed Natura Plus to materac posiadający status wyrobu medycznego. Posiada obniżoną stawkę VAT.

Materace posiadające status wyrobu medycznego we korzystny sposób wpływają na:

  • zapobieganie powstawaniu odleżyn
  • wspomaganie procesu rehabilitacji wad postawy
  • profilaktykę wad układu ruchu

SleepMed Natura Plus - komfortowy materac piankowy

Materace naturalne z kolekcji SleepMed Natura zostały dla wszystkich miłośników ekologicznych rozwiązań i zdrowego wypoczynku. Naturalne surowce zastosowane do produkcji materacy z linii Natura, wpływają na wyjątkowy komfort użytkowania. Oleje rycynowy i sojowy są nie tylko innowacyjnym budulcem pianek wysokoelastycznych HR Bio oraz Naturalis, ale zapewniają także szereg właściwości antybakteryjnych, antyalergicznych i przeciwbólowych. Włókna lnu i organiczna bawełna, które znajdują się w pokrowcu, zapewniają niezwykle trwałą jakość użytkowania oraz skuteczną absorpcję wilgoci. Materiał pozostaje miękki i suchy w dotyku oraz hamuje rozwój bakterii. Wszystkie elementy materaca są biodegradowalne i nadają się do recyklingu. 

Piankowy model SleepMed Natura Plus dzięki piankom nasączonym naturalnymi olejkami zyskuje właściwości hipoalergiczne.

 

SleepMed Natura Hybrid Plus - komfortowy materac hybrydowy

Hybrydowy model SleepMed Natura Hybrid Plus to doskonałe połączenie najlepszych cech modeli sprężynowych i piankowych. Materac hybrydowy spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki zastosowanej warstwie sprężyn Multipocket oraz dwóm warstwom pianek wysokoelastycznych, zapewnia sprężystość i idealne podparcie nawet nieco cięższego ciała. Dla osób preferujących efekt delikatnego otulenia i dopasowania pianki do kształtu ciała, została stworzona wierzchnia warstwa termoelastycznej pianki Visco Bio, nasączona jest olejem rycynowym, który działa przeciwbólowo i przeciwalergiczne.