Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Zadbaj o zdrowy sen

Zadbaj o zdrowy sen

Zadbaj o zdrowy sen

Nie tylko długość snu, ale również jego jakość ma wpływ na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Jak zadbać o zdrowy i komfortowy sen? Poniżej przedstawiamy kilka rad, jak sprawić, aby sen był bardziej komfortowy.

Optymalna temperatura w sypialni

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość snu jest temperatura panująca w sypialni. Aby organizm mógł się w pełni zregenerować, temperatura nie może być ani za niska, ani zbyt wysoka. Najkorzystniejsze warunki do spania dla osób dorosłych panują w temperaturze w od 16 do 19°C.

Wietrzenie sypialni

Wietrzenie sypialni powinno być codziennym rytuałem. Świeże powietrze pozwoli na spokojny i zdrowy sen. Oczywiście nie ma potrzeby wietrzenia przez całą noc, wystarczy uchylić okno na kilkanaście minut przed spaniem. 

Zasłoń okna

Zasłonięcie okien roletami, bądź przy użyciu grubych zasłon pozwoli odciąć się do światła ulicznych lamp oraz samochodów, co korzystnie wpływa na jakość naszego snu. 

Wycisz się przed snem

Telewizor w sypialni? Coraz więcej osób decyduje się na umiejscowienie telewizora w sypialni. Oglądanie ulubionych seriali, leżąc na wygodnym materacu jest kuszące, ale czy aby na pewno korzystnie wpływa na nasz sen? 

Zasypianie przed ekranem telewizora, tabletu, czy smartfona wpływa bardzo niekorzystnie na jakość naszego snu, a dodatkowo może wpłynąć na trudności z zasypianiem. 

Przed snem powinno się wyłączyć wszystkie urządzenia na minimum kilka minut przed spaniem i w pełni zrelaksować się przed snem.

Wybierz odpowiednią kołdrę i poduszkę

Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak ważny jest wybór odpowiedniej poduszki i kołdry do spania. 

Poduszki różnią się między sobą rodzajem wypełnienia, co przekłada się na ich wysokość, twardość oraz to, jak podtrzymują naszą głowę i kark. Każdy ma prawo do własnych preferencji, dlatego na rynku dostępne są różne poduszki, takie jak:

poduszki piankowe , poduszki termoelastyczne 

poduszki puchowe jednokomorowe

poduszki puchowe trzykomorowe

poduszki syntetyczne

poduszki lateksowe

Wśród kołder również znajdziemy wiele ciekawych produktów i rozwiązań. Klasy cieplne (kołdra letnia, kołdra całoroczna, kołdra zimowa, kołdra 4 pory roku) oraz rodzaj wypełnienia (kołdry puchowe, kołdry syntetyczne, kołdry z wełny owczej) sprawiają, że każdy znajdzie kołdrę odpowiednią dla siebie.  Kołdra ma zapewnić komfort cieplny, chronić organizm zarówno przed przegrzaniem, jak i przed wyziębieniem organizmu.