Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Materace termoelastyczne

Materace termoelastyczne

Pianka termoelastyczna

Pianka termoelastyczna (tzw. pianka z pamięcią kształtu, pianka memory, pianka Visco) jest coraz częściej wykorzystywana do produkcji materacy. Pianka termoelastyczna posiada szereg korzystnych właściwości, które sprawiają, że coraz więcej producentów wykorzystuje ten rodzaj pianek przy tworzeniu nowych modeli materacy. Pianki typu memory są stosowane nie tylko w materacach piankowych, ale również jako wierzchnia warstwa w materacach sprężynowych.

Zadbaj o komfort snu - materace z pianką termoelastyczną

Główną funkcją pianki termoelastycznej w materacach jest podniesienie komfortu. Pianka memory daje delikatne uczucie otulenia, redukuje również nacisk zwrotny, dzięki czemu gwarantuje swobodny przepływ krwi i nie powoduje ucisku na nerwy obwodowe, a tym samym eliminuje m.in. drętwienie kończyn.

Właściwości pianki termoelastycznej 

Pianka termoelastyczna reaguje na nacisk i temperaturę ciała dostosowując się do krzywizn kręgosłupa. Im wyższa temperatura, tym pianka staje się bardziej plastyczna.

Pianka termoelastyczna zapada się w miejscach największego nacisku, jak biodra i barki, co zapewnia idealne ułożenie kręgosłupa.  Pianka termoelastyczna daje wrażenie delikatnego otulenia, co podnosi komfort snu.

Pianka z pamięcią kształtu jest bardzo odporna na eksploatację, dzięki czemu materac posłuży przez wiele lat. Ten rodzaj pianki jest przyjazny dla alergików. 

Materace z pianką termoelastyczną - dla kogo

Materace termoelastyczne są doceniane przez osoby, mające dolegliwości / bóle kręgosłupa, a także cierpiący z powodu bóli mięśni. Pianka typu memory zastosowana w materacach reaguje na ciepło i nacisk, idealnie dopasowując się do krzywizn ciała, a tym samym pozwala na całkowity relaks. Materace termoelastyczne są również często wykorzystywane w okresie rekonwalescencji, u osób które dużo czasu spędzają w łóżku, materace z pianką Visco zapobiegają odleżynom. Pianka termoelastyczna pozwala na swobodny przepływ krwi, a tym samym sprawdza się doskonale u osób zmagających się z drętwieniem kończyn. Materace termoelastyczne są również przyjazne alergikom.

Materace z pianką termoelastyczną 

Poniżej prezentujemy kilka modeli materacy, w których została zastosowana pianka termoelastyczna:

Materac Hilding Salsa - materac z pianką Visco

Materac Hilding Salsa, jako produkt posiadający status wyrobu medycznego to idealny wybór dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Salsa to również dobra propozycja dla par, również z dużą różnicą wzrostu i wagi. Optymalną sztywność wkładu zapewnia dolna warstwa z pianki Flexifoam. Materac posiada 7 stref twardości gwarantuje doskonałe podparcie ciała na całej powierzchni materaca. Dodatkowo w materacu Hilding Salsa została zastosowana pianka termoelastyczna Visco, która zapewnia odczuwalny komfort i wrażenie przyjemnego otulenia. Pianka termoelastyczna Visco zmniejsza napięcie mięśni, reagując na temperaturę ciała. Dopasowując się do kształtu ciała zapobiega bólom w okolicach bioder i barków. Materac Salsa jest modelem pomagającym przeciwdziałać powstawaniu odleżyn.

Materac SleepMed Hybrid Premium - materac  hybrydowy z pianką termoelastyczną

Materac SleepMed Hybrid Premium to materac hybrydowy charakteryzujący się doskonałym wsparciem punktowym. Wyjątkowe właściwości materaca SleepMed Hybrid Premium uzyskano dzięki połączeniu komponentów: sprężyny typu Multi Pocket oraz trzech rodzajów pianek: termoelastycznej VitaRest®, dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR o różnych twardościach oraz pianki FlexiFoam. W efekcie materac SleepMed Hybrid Premium to pewność idealnej elastyczności punktowej oraz optymalnego dopasowania podłoża do przyjętej w czasie snu pozycji. Dodatkowo specjalny design i perforacje w pokrowcu Merced gwarantują uczucie delikatnego masażu, dzięki czemu odpoczynek jest jeszcze przyjemniejszy.

Materac SleepMed Comfort - materac z pianką termoelastyczną

Materac SleepMed Comfort to pewność  optymalnego i anatomicznego dopasowania materaca do kształtu ciała – dzięki zastosowaniu cieńszych niż w przypadku innych modeli z serii SleepMed warstw pianki termoelastycznej VitaRest® oraz pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft. W efekcie materac ten zapewnia komfortowy sen, lekko kołysząc w przyjemnym, delikatnym uścisku, gwarantując wysokie uczucie komfortu, rozwiązanie to docenią osoby, które oprócz wysokiej higieny wkładu, oczekują od materaca elastycznego dopasowania do kształtu ciała, a także uczucia przyjemnego, delikatnego otulenia. Dodatkowo specjalny design i perforacje w pokrowcu Merced gwarantują uczucie delikatnego masażu, dzięki czemu odpoczynek jest jeszcze przyjemniejszy. Pianki, stanowiące wkład materaca są odporne na wyginanie, w związku z czym model ten jest przystosowany do użytkowania z różnego rodzaju stelażami z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka.