Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Puch i pierze

Puch i pierze

Puch, czy pierze - jaki rodzaj wypełnienia wybrać

Zarówno puch, jak i pierze pochodzą od ptactwa wodnego. Pozyskiwane są od gęsi i kaczek. Puch gęsi jest uważany za najdoskonalsze wypełnienie wyrobów pościelowych. Zapewnia najlepszą termoizolację, Puch gęsi ma najwyższe parametry rozprężania, co pozwala go kompresować bez obaw, że ulubiona kołdra lub kurtka zmieni kształt. Dobry jakościowo puch zawsze wróci do swojego pierwotnego kształtu.

Puch znany i ceniony za swoją lekkość zapewnia doskonałą termoizolację. Jest surowcem naturalnym najwyższej jakości. Puchem gęsim wypełnia się kołdry puchowe, poduszki puchowe, ale również śpiwory oraz kurtki.

Pierze, tak samo, jak puch pozyskiwane jest od kaczek i gęsi. Parametry  pierza są nieco niższe, przez co surowiec nie zapewnia tak dobrej termoizolacji jak puch. Jeśli zdecydujemy się na zakup kołdry z pierza, to będzie ona wypełniona drobnymi piórkami, które są nieco cięższe.

Puch kaczy czy puch gęsi - jaki wybrać

Puch kaczy jest zdecydowanie tańszy od gęsiego, czy warto go wybrać? Puch kaczy ma zdecydowanie gorsze właściwości termoizolacyjne, niż puch gęsi. Posiada także charakterystyczny zapach, który może utrzymywać się nawet po praniu. Puch gęsi ma zdecydowanie lepsze właściwości termoizolacyjne, a przy tym lepiej odprowadza wilgoć.

Puch gęsi jest surowcem najwyższej jakości, co pozwala cieszyć się wyrobami przez długie lata.

Najlepszy puch gęsi pochodzi z Polski

Jeśli zależy nam na puchu najwyższej jakości, to najlepiej wybrać puch od naszych rodzimych, polskich gęsi. Polski puch gęsi jest pozyskiwany od Gęsi Białej, jest znany i ceniony na całym Świecie. Polski puch cechuje się wysoką sprężystością i doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Puch od "naszych" gęsi jest szczególnie chętnie importowany przez Japończyków. Normy stosowane do oceny jakości puchu w Japonii są dużo bardziej restrykcyjne, niż normy Europejskie, co tylko potwierdza, że surowiec pozyskiwany z polskich gęsi cechuje się doskonałymi parametrami.

Jeśli chcemy uniknąć rozczarowania - nie dajmy się nabrać na tanie kołdry puchowe. Tanie kołdry puchowe są często produkowane w Chinach i Indiach, bez należytej kontroli jakości. W tych krajach można również znaleźć produkty wysokiej jakości, jednak ich import jest nieopłacalny, ponieważ po doliczeniu kosztów transportu, ceny byłyby wyższe, niż ceny produktów od polskich producentów.

"Cudze chwalicie, swego nie znacie"

Zjawiskiem, jakie coraz częściej obserwuje się na rynku jest import tanich produktów do Polski i jednoczesny eksport polskich produktów wysokiej jakości do krajów wysoko rozwiniętych. Polski puch jest znany i ceniony na całym Świecie, o czym większość ludzi nie ma pojęcia i decyduje się na zakup kołder produkowanych np. w Chinach. Pozorna oszczędność przy zakupie jest jednak szybko weryfikowana, ponieważ w krótkim czasie niska jakość produktu zostanie zauważona, a w najgorszym przypadku ograniczy możliwość korzystania z produktu. Warto więc zainwestować w zakup kołdry i poduszki dobrej jakościowo, które posłużą nam przez wiele lat, zapewniając ZDROWE i HIGIENICZNE środowisko snu.

Polskie kołdry puchowe

Polskie kołdry puchowe to produkty oferujące bardzo wysoką jakość. Producenci, tacy jak AMZ, czy Animex oferują produkty szyte w Polsce, z dbałością o każdy detal. Kołdry z poszczególnych kolekcji różnią się wypełnieniem (procentowa zawartość puchu, gramatura wypełnienia), a także poszyciem, czyli tkaniną.

AMZ Dream kołdra puchowa całoroczna puch 90%

AMZ Dream to ekskluzywna kolekcja kołder i poduszek puchowych. Wnętrze produktów z kolekcji Dream stanowi 90% biały, polski puch gęsi o wyporności 700 cuin (pozostałe 10% to miękkie, drobne piórka puchowe). Kolekcja Dream została nagrodzona Złotym Medalem MTP podczas targów Home Decor 2016 w Poznaniu.
Poszycie produktów z kolekcji Dream tworzy delikatny inlet bawełniany z domieszką bambusa.

NOTTE Luna kołdra puchowa całoroczna puch 100%

Notte Luna to prestiżowa kolekcja kołder i poduszek puchowych. Wypełnienie stanowi najwyższej jakości polski puch gęsi 100%.  Poszycie z puchoszczelnej satyny bawełnianej 100%, w kolorze bieli, obszyte piękną srebrzystą lamówką nadaje kolekcji wyjątkową elegancję. Kołdra wypełniona 100% polskim, nowym puchem gęsim najwyższej jakości. Wszystkie produkty z kolekcji Notte zostały zakwalifikowane do najbardziej restrykcyjnej klasy I, a czystość użytego puchu wynosi 1000mm.

TREE&GOOSE Kołdra Puchowa całoroczna puch 100%

Tree&Goose to najwyższej jakości kołdry puchowe wyprodukowane w Polsce z dbałością o każdy detal. Wypełnienie kołdry stanowi czysty, polski, biały puch gęsi 100%, który zapewnia doskonałą izolację cieplną przy zachowaniu niepowtarzalnej lekkości w stosunku do kołder o niższej zawartości puchu, czy tych wypełnionych pierzem. Tkanina pokryciowa kołdry Tree&Goose to naturalna tkanina SC150 - 50% bawełna, 50% włókna TENCEL. Tkanina jest niezwykle przyjemna w dotyku, a dodatkowo posiada doskonałą przepuszczalność powietrza i dwukrotnie lepszą zdolność pochłaniania wilgoci, niż tkaniny z czystej bawełny. TENCEL jest włóknem pochodzenia naturalnego, pozyskiwanym z surowego drewna bukowego, dzięki czemu jego produkcja jest przyjazna środowisku. Tkaniny zawierające TENCEL są delikatne jak jedwab, lepiej odprowadzają wilgoć niż bawełna, a przepuszczalność powietrza jest lepsza niż w tkaninach lnianych.