Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Materace o statusie wyrobu medycznego

Materace o statusie wyrobu medycznego

Materac o statusie wyrobu medycznego

Materace o statusie wyrobu medycznego ((które często nieformalnie kategoryzowane są również jako materace ortopedyczne, materace rehabilitacyjne, materace prozdrowotne) to materace, które spełniają określone wymagania dyrektyw unijnych w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Materac taki certyfikowany jest jako wyrób medyczny i jego prawidłowa nazwa brzmi: materac o statusie wyrobu medycznego.

Materac o statusie wyrobu medycznego posiada również obniżoną stawkę VAT, która wynosi 8% oraz oznaczenie MD, świadczące o spełnieniu wszystkich wymogów dla wyrobu medycznego. Materace o statusie wyrobu medycznego zapewniają doskonałe podparcie dla kręgosłupa.

Materace piankowe o statusie wyrobu medycznego

Wśród materacy piankowych znajdziemy również modele o statusie wyrobu medycznego.

Hilding Salsa

Materac Hilding Salsa to model posiadający status wyrobu medycznego. Salsa to  to idealny wybór dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa, jak również dla par, również z dużą różnicą wzrostu i wagi. Optymalną sztywność wkładu zapewnia dolna warstwa z pianki Flexifoam. Materac posiada 7 stref twardości gwarantuje doskonałe podparcie ciała na całej powierzchni materaca. Dodatkowo w materacu Hilding Salsa została zastosowana pianka termoelastyczna Visco, która zapewnia odczuwalny komfort i wrażenie przyjemnego otulenia. Pianka termoelastyczna Visco zmniejsza napięcie mięśni, reagując na temperaturę ciała. Dopasowując się do kształtu ciała zapobiega bólom w okolicach bioder i barków. Materac Salsa jest modelem pomagającym przeciwdziałać powstawaniu odleżyn.

SleepMed Comfort

Materac piankowy SleepMed Comfort to materac posiadający status wyrobu medycznego, oferuje możliwość dostosowania twardości do własnych potrzeb i preferencji. Polecany również przy różnego rodzaju bólach kręgosłupa. Wkład materaca tworzy kompozycja trzech różnych pianek, dzięki czemu mamy możliwość skonfigurowania twardości wg własnych upodobań. Pianka wysokoelastyczna VPPHR o dwóch różnych twardościach to daje możliwość doboru twardości materaca. Termoelastyczna pianka VitaRest®, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do ciała, doskonale podpiera i odciąża ciało, podnosząc tym samym komfort snu. Pianka VitaRest® zapewnia higieniczne środowisko snu, zapobiegając rozwojowi pleśni oraz grzybów. Posiada właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne. Technologia Airforce, umożliwia doskonały obieg powietrza wewnątrz materaca poprzez nacięcia pianki wysokoelastycznej w tzw. kratkę wentylacyjną.  Dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej VitaRest®  materac posiada właściwości ortopedyczne. Zapobiega powstawaniu problemów z kręgosłupem, łagodzi bóle pleców oraz karku. Posiada także właściwości przeciwodleżynowe. Materac polecany jest również osobom zmagającym się z różnego rodzaju alergiami. Budowa materaca SleepMed Comfort zapewnia doskonałą wentylację i odprowadzanie wilgoci oraz uniemożliwia rozwój pleśni, grzybów roztoczy i innych mikroorganizmów.  Materac ubrany w atyalergiczny pokrowiec z możliwością prania. Materac może być użytkowany obustronnie, a każdą stronę charakteryzuje inny stopień twardości. Zaleca się zmianę stron w trakcie użytkowania, w celu wdłużenia trwałości materaca. Materac SleepMed Comfort to model o 4 twardościach, dzięki zastosowaniu warstwy pianki termoelastycznej VitaRest®, która jest ruchoma. Piankę można swobodnie przekładać. możliwe jest jej wyjęcie i przełożenie na drugą stronę materaca. Dzięki takiej budowie model Comfort zapewnia możliwość skorzystania z 4 różnych twardości.

SleepMed Premium Plus

Materac Piankowy Comfort Plus – to innowacyjny materac, który , oferuje możliwość dostosowania twardości do własnych potrzeb i preferencji. Model łączy materac główny wykonany z kompozycji dwóch pianek wysokoelastycznych oraz odpinany top  (3,5 cm), wykonany z dopasowującej się do ciała pianki termoelastycznej VitaRest® gwarantującej komfortowy i zdrowy sen. Materac piankowy SleepMed Comfort Plus to materac posiadający status wyrobu medycznego. Polecany również przy różnego rodzaju bólach kręgosłupa.. Materac został podzielony na 7 tzw. stref twardości , zapewniając dobre podparcie dla ciała na całej jego długości.  Wkład materaca głównego tworzy kompozycja dwóch wysokoelastycznych pianek, dzięki czemu mamy możliwość skonfigurowania twardości wg własnych upodobań. Dzięki zastosowaniu technologii Airforce, zapewnia maksymalny obieg powietrza wewnątrz wkładu, a porowata struktura uniemożliwia rozwój pleśni i grzybów. Termoelastyczna pianka Celsius® - Waterlily® została wyprofilowana w 7 stref komfortu i reagując  na ciepło ciała idealnie dopasowuje się na całej jego długości. est tworzywem bezpiecznym dla środowiska. Zapobiega powstawaniu problemów z kręgosłupem, łagodzi bóle pleców, bioder i karku. Posiada także właściwości przeciwodleżynowe. Materac polecany jest również osobom zmagającym się z różnego rodzaju alergiami. Budowa materaca SleepMed Premium Plus zapewnia doskonałą wentylację i odprowadzanie wilgoci oraz uniemożliwia rozwój pleśni, grzybów roztoczy i innych mikroorganizmów.  Materac ubrany w antyalergiczny pokrowiec z możliwością prania. Materac może być użytkowany obustronnie, a każdą stronę charakteryzuje inny stopień twardości. Dodatkowo odpinany top może być przypięty po obu stronach, podnosząc komfort snu. Materac może być również użytkowany bez topu. Dodatkowo , top można bez problemu odpiąć i zastosować jako materac nawierzchniowy na kanapę lub zabrać w podróż, zapewniając sobie komfort snu w każdym miejscu. Materac SleepMed Premium Plus to model o 6 twardościach, dzięki zastosowaniu warstwy pianki termoelastycznej Celsius® - Waterlily® w postaci odpinanego topu.

Janpol Demeter

Materac Demeter od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród klientów, ze względu na cechy takie jak: wysoki komfort oraz bezpieczne i higieniczne środowisko snu. Materac Demeter posiada status wyrobu medycznego, polecany w szczególności dla osób zmagających się z problemami z kręgosłupem. Lateks o wysokiej gęstości gwarantuje trwałość materaca i optymalną elastyczność. Materac Demeter znajduje wielu miłośników wśród osób ceniących dobre podparcie kręgosłupa. Lateks dopasowuje się do kształtów Twojego ciała, punktowo podpierając poszczególne jego części. Wysoka sprężystość redukuje nacisk materaca na ciało, również w strefie ramion i bioder. Materac Demeter idealnie współgra stelażami regulowanymi, swobodnie dopasowując się do poziomu ich wygięcia. Optymalny poziom wentylacji materac Demeter zawdzięcza swojej strukturze, którą tworzą wyprofilowane kanaliki umożliwiające swobodny przepływ powietrza. W tym modelu doskonale odprowadzana jest wilgoć z wnętrza materaca, ale także wspomagany jest proces dostarczania tlenu do organizmu.

Materace sprężynowe o statusie wyrobu medycznego

Wśród materacy sprężynowych znajdziemy wiele modeli o statusie wyrobu medycznego.

Hilding Pasodoble

Hilding Pasodoble to materac wspierający profilaktykę wad postawy. Materac uzyskał status wyrobu medycznego przechodząc przez wiele restrykcyjnych testów i badań. Polecany szczególnie osobom z problemami kręgosłupa oraz o zwiększonej wadze, osobom preferującym twardsze podłoże, a także seniorom,  Jego konstrukcja zapewnia solidne wsparcie każdej partii ciała.

Hilding Fandango

Fandango to materac sprężynowy o podwyższonej twardości, dodatkowe warstwy filcu oraz kokosu powiązanego sprężystym lateksem podwyższają twardość materaca, zapewniając jednocześnie sprężystość i elastyczność. Zastosowanie kokosu nie tylko podnosi twardość materaca, ale również wpływa korzystnie na jego wentylację. Włókno kokosowe jest również surowcem utrudniającym rozwój bakterii i grzybów. Zastosowanie kokosu we wkładzie materaca zapobiega odkształceniom materaca, co wydłuża również jego żywotność. Materac Hilding Fandango posiada status wyrobu medycznego.

Janpol Wenus

Janpol Wenus to materac sprężynowy, który zapewnia komfort snu. W jego wnętrzu, na każdym metrze kwadratowym znajduje się 260 małych sprężyn zamkniętych w materiałowych kieszonkach, które pracują niezależnie i ściśle dostosowują się do kształtu Twojego ciała. Zapewniają perfekcyjne dopasowanie dokładnie w miejscach nacisku. Podtrzymują odpowiednio mniejsze partie ciała, podpierając i odciążając je naprzemiennie, zachowując naturalną krzywiznę kręgosłupa. Siedem zróżnicowanych stref twardości gwarantuje Ci doskonałe podparcie, bez względu na pozycję, w której śpisz.

Hilding Makarena

Materac Hilding Makarena to model o statusie wyrobu medycznego. Dzięki zastosowaniu doskonale podtrzymujących sprężyn typu Multipocket wraz z pianką lateksową oraz pianką Visco idealnie nadaje się dla osób borykających się z bólami kręgosłupa. Zwiększona ilość indywidualnie reagujących sprężyn sprawia, że Makarena to model polecany dla par, nawet o dużej różnicy wagowej. Odczuwalnie większą elastyczność punktową, w stosunku do innych modeli przekłada się na minimalizowanie odczucia ruchów drugiej osoby podczas snu. Połączenie sprężyny multipocket z pianką Visco oraz pianką lateksową sprawia, że Makarena to komfortowy materac zarówno dla osób lekkich, jak i cięższych.