Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Materac na wersalkę

Materac na wersalkę

Materac na wersalkę

Wersalka jest uniwersalnym meblem, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Ograniczona przestrzeń mieszkań i apartamentów sprawia, że ludzie chętnie wybierają meble wielofunkcyjne. Podstawową funkcją wersalki jest zapewnienie miejsca do odpoczynku w ciągu dnia (np. oglądanie telewizji, czy czytanie książki), jednak dzięki funkcji spania można ją użytkować również jako łóżko. Niestety wielofunkcyjność mebli często wiąże się z obniżeniem ich komfortu.

Materac na wersalkę - dlaczego warto?

Sen jest jedną z podstawowych potrzeb życiowych człowieka. Często słyszymy określenia jak "dobry sen", "zdrowy sen", "komfortowy sen", jednak większość z nas nie wie, jakie dokładnie znaczenie mają te pojęcia i dlaczego są one tak ważne dla każdego człowieka. Nie bez znaczenia dla naszego samopoczucia jest pora i miejsce naszego snu. Człowiek powinien spać około 8 godzin na dobę, najlepiej w godzinach nocnych i nieprzerwanie. Ogromne znaczenie dla jakości naszego snu ma również miejsce w którym śpimy. Jeśli podłoże naszego snu nie zapewnia nam odpowiedniego komfortu, nasz sen nie będzie wydajny - tzn. nie pozwoli na pełną regenerację organizmu. Najlepszym miejscem do spania jest oczywiście sypialnia i dobry materac sypialniany. Jeśli jednak nie mamy możliwości lub przestrzeni na posiadanie łóżka sypialnianego i śpimy na wersalce lub sofie warto zainteresować się rozwiązaniem, jakim jest materac nawierzchniowy.

Materac na wersalkę to najczęściej materac materac nawierzchniowy z pianki wysokoelastycznej lub pianki termoelastycznej. W ofercie pojawiają się również materace nawierzchniowe z pianki lateksowej.

Materac nawierzchniowy wyrównuje wszystkie łączenia oraz nierówności na powierzchni kanapy czy wersalki, dzięki czemu znacząco podnosi komfortu snu.

Materac na wersalkę - polecane materace nawierzchniowe

Hilding Bass

Hilding Bass to materac nawierzchniowy, który podniesie komfort spania dzięki piance Velvet Touch podwyższając odczucie twardości. Jeśli materac jest zbyt miękki, przez co budzisz się z bólem, to Bass pomoże rozwiązać ten problem. Pianka wysokoelastyczna Velvet Touch sprawi, że ciało będzie miało lepsze podparcie na całej długości. Wkład materaca cechuje się dobrą oddychalnością. 

Hilding Alt

Materac nawierzchniowy Hilding Alt odczuwalnie podnosi komfort snu. Pianka teroemastyczna Visco niweluje uczucie twardości. Materac nawierzchniowy stanowi również  dodatkową ochronę materaca głównego, wydłużając jego żywotność. Wkład wykonany z termoelastycznej pianki Visco dodatkowo usztywniony 1 cm pianki Flexifoam dla zapewnienia wrażenia delikatnego otulenia przy zachowaniu odpowiedniej elastyczności. Wierzchnia warstwa każdorazowo dostosowuje się ułożenia ciała, reagując na jego temperaturę. Materac Alt zwiększa uczucie miękkości i komfortu.
Materac nawierzchniowy Hilding Alt jest do wyboru w jednym z dwóch zdejmowalnych, antyalergicznych pokrowców : Cashmere lub Tencel, oba z możliwością prania.

Janpol Materac Posłaniowy Latex

Materac posłaniowy Janpol wykonany z pianki lateksowej podnosi komfort snu, idealnie dopasowując się do ciała. Lateks wypełnia nierówności i zapewnia kręgosłupowi najkorzystniejsze położenie i doskonałe podparcie. System otworów umożliwia nieograniczony przepływ powietrza wewnątrz wkładu, a to gwarantuje doskonałe odprowadzanie wilgoci i utrzymanie odpowiedniej temperatury podczas snu. Lateks nie pochłania kurzu, a na jego powierzchni nie rozwijają się żadne szkodliwe mikroorganizmy. Materac lateksowy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie, ponieważ posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze.