Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Materac podwójny

Materac podwójny

Materac dwuosobowy

Podczas urządzania sypialni stajemy przed bardzo ważną decyzją, jaki materac do spania wybrać? Wybór odpowiedniego materaca jest kluczową kwestią dla dobrego snu.

Idealnym rozwiązaniem mógłby wydawać się zakup dwóch pojedynczych materacy, tak aby każda osoba posiadała materac idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Dlaczego warto jednak rozważyć materac dwuosobowy? Kiedy zdecydować się na zakup dwóch pojedynczych materacy?

Materace do spania - cena

Pod kątem finansowym zawsze korzystniej prezentuje się zakup materaca dwuosobowego z danego modelu (np. 160x200) niż dwóch materacy pojedynczych (80x200).

Materace dwuosobowe - zalety

Niewątpliwą zaletą materaca dwuosobowego jest brak łączenia na środku, co korzystnie wpływa na użytkowanie materaca, zapewniając równomierny komfort na całej jego szerokości.

Materac dwuosobowy idealnie sprawdzi się również u par, które lubią zamieniać się co jakiś czas miejscami. Dzięki jednakowej twardości na całej szerokości materaca można zamieniać się z partnerem stronami łóżka po której śpimy.

Zakup materaca dwuosobowego jest również korzystniejszy finansowo, niż zakup dwóch pojedynczych materacy.

Materace dwuosobowe dla par o dużej różnicy wagowej

Materac Lateksowy Hilding Melody 160x200

Melody to materac lateksowy, antybakteryjny i przeciwgrzybiczny,  który jest dobrym wyborem dla par, niezależnie od różnicy wagowej. Polecany dla osób z problemami kręgosłupa, oraz dla seniorów. Wkład stanowi blat lateksu profilowany w 7 stref twardości, zapewniający idealne podparcie dla całego ciała. Specjalne otwory w blacie lateksu zapewniają doskonałą wentylację wkładu, a tym samym higienę snu.

Materac Sprężynowy Hilding Flamenco 160x200

Flamenco to materac, którego konstrukcja opiera się na bazie sprężyn Multipocket, które cechuje mniejsza średnica w porównaniu ze sprężynami kieszeniowymi, w związku z czym na każdy metr kwadratowy przypada znacząco więcej sprężyn. Dzięki indywidualnej pracy każdej sprężynki zapewniona jest większa elastyczność punktowa niż w przypadku materacy z tradycyjnymi technologiami. Zastosowanie spreżyn o różnej twardości pozwoliło na utworzenie 7 zróżnicowanych stref twardości gwarantujących idealne podparcie poszczególnym partiom ciała.  Profilowana płyta lateksowa umieszczona po jednej stronie materaca oraz wysokoelastyczna pianka znajdująca się po stronie przeciwnej zapewniają dodatkową elastyczność. Ponadto struktura pianki lateksowej i pianki wysokoelastycznej ułatwia cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu i zapobiega gromadzeniu się nadmiaru wilgoci. Materac dostępny w pokrowcu Tencel New lub Velvet New o właściwościach antyalergicznych.

Sprężyny multipocket w porównaniu ze zwykłą sprężyną kieszeniową zapewniają więcej niezależnych punktów podparcia, dzięki zwiększonej ilości sprężyn na 1 m2 (508/m2), Sprężyna multipocket ma dużo większą elastyczność punktową niż tradycyjna sprężyna kieszeniowa.

Materace jednoosobowe - zalety

Mimo powszechnie panującej opinii, że lepiej wybrać materac dwuosobowy, są sytuacje w których zaleca się zakup dwóch pojedynczych materacy.

Przede wszystkim przy bardzo dużej różnicy wagowej i dodatkowo różnych preferencjach co do twardości, warto rozważyć zakup dwóch pojedynczych materacy.

Dla osób korzystających ze stelaży regulowanych elektrycznie również zaleca się zakup pojedynczych materacy, tak aby każda osoba mogła dostosować sobie indywidualnie nachylenie podnóżka i podgłówka.

Ponadto, w sytuacji kiedy ze względów zdrowotnych potrzebne są różne twardości materacy, należy wybrać modele odpowiadające indywidualnym potrzebom użytkowników.

Decydując się na dwa pojedyncze materace, które będą umieszczone w dwuosobowym łóżku należy pamiętać, że powinny one być jednakowej wysokości. Warto rozważyć wybór modeli od jednego producenta oraz zwrócić uwagę na długość gwarancji, jaka przysługuje na poszczególne modele.

Materac 80x200

Materace 80x200 cm są najczęściej wybierane do łóżek dwuosobowych (dwa materace o wymiarach 80x200cm do łóżka o wymiarze 160x200cm). Wybierając dwa pojedyncze materace zyskujemy możliwość indywidualnego dopasowania materacy do potrzeb użytkowników. Należy jednak pamiętać, że będzie odczuwalne łączenie pomiędzy materacami, co może wywołać uczucie dyskomfortu. Bardzo ważne jest, aby oba materace były dokładnie takiej samej wysokości.

W sytuacji, kiedy ze względu na zróżnicowane preferencje, co do twardości materaca rozważamy zakup dwóch materacy pojedynczych, warto zapoznać się z ofertą materacy z regulacją twardości. Praktycznym rozwiązaniem jest wybranie tego samego modelu, ale dostosowanie twardości do własnych potrzeb. Dzięki wybraniu jednego modelu - materace będą miały jednakową wysokość, a dzięki możliwości dobrania twardości - każdy może spać na materacu o odpowiednim podparciu.

SleepMed Comfort 80x200

SleepMed Comfort to materac piankowy oferujący aż 4 różne twardości w jednym modelu. Materac SleepMed Comfort jest dwustronny, a każda strona posiada inną twardość. Warstwa pianki termoelastycznej VitaRest® jest ruchoma, po rozpięciu pokrowca możemy wyjąć ją i umieścić po drugiej stronie materaca. Materac pozostaje dwustronny, ale każda ze stron zyskuje inny stopień twardości.

SleepMed Supreme 80x200

SleepMed Supreme to materac piankowy oferujący aż 4 różne twardości w jednym modelu. Materac SleepMed Supreme jest dwustronny, a każda strona posiada inną twardość. Warstwa pianki termoelastycznej VitaRest® jest ruchoma, po rozpięciu pokrowca możemy wyjąć ją i umieścić po drugiej stronie materaca. Materac pozostaje dwustronny, ale każda ze stron zyskuje inny stopień twardości.

SleepMed Hybrid Premium 80x200

Materac SleepMed Hybrid Premium to materac hybrydowy charakteryzujący się doskonałym wsparciem punktowym. Wyjątkowe właściwości materaca SleepMed Hybrid Premium uzyskano dzięki połączeniu komponentów: sprężyny typu Multi Pocket oraz trzech rodzajów pianek: termoelastycznej VitaRest®, dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR o różnych twardościach oraz pianki FlexiFoam. Materac SleepMed Hybrid Premium jest dwustronny, a każda strona posiada inną twardość. Warstwa pianki termoelastycznej VitaRest® jest ruchoma, po rozpięciu pokrowca możemy wyjąć ją i umieścić po drugiej stronie materaca. Materac pozostaje dwustronny, ale każda ze stron zyskuje inny stopień twardości.