Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Materace do spania - rodzaje

Materace do spania - rodzaje

Rodzaje materacy do spania

Materace do spania można podzielić ze względu na twardość na miękkie, średnie, twarde i bardzo twarde. Ze względu na budowę materace dzielimy na:

- materace piankowe:

- materace z pianki wysokoelastycznej,

- materace lateksowe,

- materace termoelastyczne,

- materace sprężynowe:

- materace kieszeniowe,

- materace multipocket,

- materace sprężynowe z kokosem,

- materace sprężynowe z lateksem,

- materace hybrydowe.

Materace piankowe do spania

Materace piankowe to jeden z najpopularniejszych typów materacy do spania. Materace piankowe można podzielić w zależności od użytych pianek na materace wysokoelastyczne, materace lateksowe oraz materace termoelastyczne.

Materace wysokoelastyczne

Materace wykonane z pianek wysokoelastycznych są bardzo uniwersalnym typem materacy do spania. Polecane są zarówno dla nastolatków, osób dorosłych, jak i seniorów.

Materace z pianki termoelastycznej są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak odgniecenia. Dzięki zastosowaniu 7 stref twardości zapewniają doskonałe podparcie ciała na całej jego długości.

Polecane materace wysokoelastyczne

HILDING ROCK&ROLL

Hilding Rock & Roll to materac piankowy, którego konstrukcja opiera się na dwóch wysokoelastycznych piankach o zróżnicowanej twardości. Pianki zostały specjalnie wyprofilowane tworząc 7 stref twardości. Rozwiązanie to daje możliwość dostosowania materaca do indywidualnych preferencji. Profilowanie pianek tworzy 7 stref twardości, które gwarantują doskonałe podparcie dla całego ciała. Otwartokomórkowa struktura pianek wpływa pozytywnie na trwałość wkładu i gwarantuje bardzo dobrą wentylację. Dobra wentylacja wkładu to higieniczne środowisko snu.

JANPOL PALMA

Janpol Palma to jeden z twardszych materacy piankowych, jego konstrukcję tworzy połączenie pianki wysokoelastycznej oraz gęstej i trwałej pianki hybrydowej. Palma to materac, który zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa, cechuje go także duża odporność na odkształcenia. Obie pianki są poprzecznie profilowane, dzięki czemu odczuwalny jest efekt delikatnego masażu oraz zapewnia punktowe podparcie całego ciała, w oparciu o siedem stref twardości. Zróżnicowana gęstość pianek pozwoliła na uzyskanie dwóch różnych twardości po obu stronach materaca. Materac z 5-letnią gwarancją.

Materace lateksowe

Materace lateksowe zyskują coraz większą popularność dzięki swoim wyjątkowym właściwościom. Materace lateksowe do spania zapewniają doskonałe podparcie dla kręgosłupa i zapewniają ułożenie ciała w prawidłowej pozycji podczas snu. Dodatkowo materace lateksowe są wysoce higieniczne, są dobrze wentylowane, a dzięki swoim właściwościom antygrzybiczym i antybakteryjnym idealnie nadają się również dla alergików.

Polecane materace lateksowe

HILDING MELODY

Hilding Melody to materac lateksowy, antybakteryjny i przeciwgrzybiczny,  który jest dobrym wyborem dla par, niezależnie od różnicy wagowej. Polecany dla osób z problemami kręgosłupa, oraz dla seniorów. Wkład stanowi blat lateksu profilowany w 7 stref twardości, zapewniający idealne podparcie dla całego ciała. Specjalne otwory w blacie lateksu zapewniają doskonałą wentylację wkładu, a tym samym higienę snu. Materac z 15-letnią gwarancją.

JANPOL DEMETER

Janpol Demeter to materac lateksowy, antybakteryjny i przeciwgrzybiczny, posiadającym status wyrobu medycznego. Materac Demeter jest dobrym wyborem dla par. Polecany dla osób z problemami kręgosłupa, oraz dla seniorów. Wkład stanowi blat lateksu profilowany w 7 stref twardości, zapewniający idealne podparcie dla całego ciała. Specjalne otwory w blacie lateksu zapewniają doskonałą wentylację wkładu, a tym samym higienę snu. Lateks jest surowcem niezwykle odpornym na odkształcenia, dzięki czemu materac posłuży wiele lat.

JANPOL FIDES

Janpol Fides to materac lateksowy z linii Premium. Wkład materaca stanowi wysoka warstwa lateksu o siedmiu strefach twardości. Lateks użyty do produkcji materaca Fides cechuje się wysoką gęstością, dzięki czemu zapewnia stabilne podparcie i jest odporny na odkształcenia. Specjalne otwory w blacie lateksu umożliwiają swobodny przepływ powietrza wewnątrz wkładu, a tym samym utrzymanie optymalnej temperatury podczas snu oraz odprowadzanie wilgoci z wnętrza materaca. Konstrukcja materac Fides poprawia krążenie krwi przez wspomaganie procesu dostarczania tlenu do organizmu. Materac z 15-letnią gwarancją

Materace z pianki termoelastycznej

Materace z pianki termoelastycznej redukują nacisk ciała na materac, dzięki czemu podnoszą komfort snu. Wygoda materacy z pianką termoelastyczną to jednak ich nie jedyna zaleta - poprawiają one przepływ krwi, redukują napięcia, dzięki czemu mięśnie mogą się całkowicie odprężyć.

Polecane materace termoelastyczne

HILDING SALSA

Materac Hilding Salsa, jako produkt posiadający status wyrobu medycznego to idealny wybór dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Salsa to również dobra propozycja dla par, również z dużą różnicą wzrostu i wagi. Optymalną sztywność wkładu zapewnia dolna warstwa z pianki Flexifoam. Materac posiada 7 stref twardości gwarantuje doskonałe podparcie ciała na całej powierzchni materaca. Dodatkowo w materacu Hilding Salsa została zastosowana pianka termoelastyczna Visco, która zapewnia odczuwalny komfort i wrażenie przyjemnego otulenia. Pianka termoelastyczna Visco zmniejsza napięcie mięśni, reagując na temperaturę ciała. Dopasowując się do kształtu ciała zapobiega bólom w okolicach bioder i barków. Materac Salsa jest modelem pomagającym przeciwdziałać powstawaniu odleżyn.

SLEEPMED COMFORT

Materac SleepMed Comfort to pewność  optymalnego i anatomicznego dopasowania materaca do kształtu ciała – dzięki zastosowaniu cieńszych niż w przypadku innych modeli z serii SleepMed warstw pianki termoelastycznej VitaRest® oraz pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft. W efekcie materac ten zapewnia komfortowy sen, lekko kołysząc w przyjemnym, delikatnym uścisku, gwarantując wysokie uczucie komfortu, rozwiązanie to docenią osoby, które oprócz wysokiej higieny wkładu, oczekują od materaca elastycznego dopasowania do kształtu ciała, a także uczucia przyjemnego, delikatnego otulenia. Dodatkowo specjalny design i perforacje w pokrowcu Merced gwarantują uczucie delikatnego masażu, dzięki czemu odpoczynek jest jeszcze przyjemniejszy. Pianki, stanowiące wkład materaca są odporne na wyginanie, w związku z czym model ten jest przystosowany do użytkowania z różnego rodzaju stelażami z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka.

SLEEPMED SUPREME

Materac SleepMed Supreme sprosta wymaganiom najbardziej wymagających użytkownikach. To model wyróżniający się pod względem komfortu i wygody. Umieszczenie w modelu SleepMed Supreme najgrubszych warstw pianki termoelastycznej VitaRest® oraz wysokoelastycznej VPPHR Soft zapewnia niepowtarzalny standard snu.  Materac piankowy SleepMed Supreme to model wysoki, o wysokości aż 27 cm. SleepMed Supreme wniesie odrobinę luksusu do Twojej sypialni i zagwarantuje wyjątkowo komfortowy sen. Możliwość konfiguracji twardości sprawia, że materac SleepMed Supreme jest uniwersalnym rozwiązaniem.

Materace sprężynowe do spania

Materace sprężynowe cieszą się nieustającą popularnością. Zapewniają doskonałe podparcie ciała na całej jego długości. Uniwersalność materacy sprężynowych sprawia, że znajdą one zastosowanie w każdej sypialni.

Materace kieszeniowe

W materacach kieszeniowych każda sprężynka umieszczona jest w indywidualnej kieszonce, dzięki czemu każda z nich pracuje indywidualnie. Dzięki zastosowaniu sprężyn kieszeniowych materace zapewniają dobre podparcie punktowe.

HILDING STEP

Hilding Step to materac, którego konstrukcja opiera się na bazie sprężyny kieszeniowej, gwarantującej znakomitą elastyczność oraz wsparcie całego ciała. Dodatkowo z każdej strony sprężyny otula pianka Flexifoam, która zapewnia doskonałą miękkość. 7 stref twardości zapewnia optymalne wsparcie ciała, co pozwala na regenerację mięśni podczas snu.

JANPOL WENUS

Janpol Wenus to materac sprężynowy, który zapewnia komfort snu. W jego wnętrzu, na każdym metrze kwadratowym znajduje się 260 małych sprężyn zamkniętych w materiałowych kieszonkach, które pracują niezależnie i ściśle dostosowują się do kształtu Twojego ciała. Zapewniają perfekcyjne dopasowanie dokładnie w miejscach nacisku. Podtrzymują odpowiednio mniejsze partie ciała, podpierając i odciążając je naprzemiennie, zachowując naturalną krzywiznę kręgosłupa. Siedem zróżnicowanych stref twardości gwarantuje Ci doskonałe podparcie, bez względu na pozycję, w której śpisz.

Materace Multipocket

Materace typu Multipocket cechują się większą ilością sprężyn od tradycyjnych materacy kieszeniowych. Większa ilość sprężyn zapewnia lepsze podparcie oraz lepszą elastyczność punktową. Materace Multipocket idealnie nadają się dla par, nawet o dużej różnicy wagowej.

HILDING FLAMENCO

Flamenco to materac, którego konstrukcja opiera się na bazie sprężyn Multipocket, które cechuje mniejsza średnica w porównaniu ze sprężynami kieszeniowymi, w związku z czym na każdy metr kwadratowy przypada znacząco więcej sprężyn. Dzięki indywidualnej pracy każdej sprężynki zapewniona jest większa elastyczność punktowa niż w przypadku materacy z tradycyjnymi technologiami. Zastosowanie spreżyn o różnej twardości pozwoliło na utworzenie 7 zróżnicowanych stref twardości gwarantujących idealne podparcie poszczególnym partiom ciała.  Profilowana płyta lateksowa umieszczona po jednej stronie materaca oraz wysokoelastyczna pianka znajdująca się po stronie przeciwnej zapewniają dodatkową elastyczność. Ponadto struktura pianki lateksowej i pianki wysokoelastycznej ułatwia cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu i zapobiega gromadzeniu się nadmiaru wilgoci. Materac dostępny w pokrowcu Tencel New lub Velvet New o właściwościach antyalergicznych.

Sprężyny multipocket w porównaniu ze zwykłą sprężyną kieszeniową zapewniają więcej niezależnych punktów podparcia, dzięki zwiększonej ilości sprężyn na 1 m2 (508/m2), Sprężyna multipocket ma dużo większą elastyczność punktową niż tradycyjna sprężyna kieszeniowa.

CUREM .ZIP

Materac Curem .zip to materac hybrydowy, w którym zastosowano połączenie sprężyn typu multipocket oraz technologicznie zaawansowanych pianek Serene i Fusion. Sprężyny odpowiadają za doskonałe wsparcie ciała na całej jego długości, pianki natomiast zwiększają poczucie komfortu i miękkości, dopasowując się do ciała i redukując nacisk. Ogromną zaletą materaca Curem .zip, wyróżniającą go na tle innych modeli, jest doskonała termoregulacja oparta na pochłanianiu ciepła ludzkiego ciała. Dodatkowo model ten również dobrze odprowadza wilgoć. Efekt ten udało się uzyskać poprzez zastosowanie innowacyjnych otworów w bokach materaca. Curem .zip jest przykładem optymalnego połączenia różnych komponentów w jednym materacu. Jego budowa zapewnia wyjątkowy komfort snu. Dzięki strukturze wkładu, którą tworzą pianka Serene, pianka Fusion oraz sprężyna Multipocket w trakcie snu zapewnione jest idealne wsparcie całego ciała, a także zmniejszona siła nacisku na powierzchnię wkładu. Materac ubrany w antybakteryjny pokrowiec Zeo Case.

JANPOL NOLLI

Janpol Nolli to materac z linii Premium, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Nolli to materac stworzony z połączenia sprężyny multipocket oraz trzech rodzajów pianek: pianki termoelastycznej, pianki lateksowej oraz pianki poliuretanowej. Podstawę materaca tworzą sprężyny zamknięte w pojedynczych kieszonkach, tworzące 7 stref twardości, które reagują punktowo na obciążenie. Aż 500 sprężyn na każdy metr kwadratowy zapewnia doskonałe podparcie całego ciała. Sprężyny stanowią doskonałe podparcie dla blatu pianki lateksowej Ocean Blue o właściwościach termoregulacyjnych. Żelowe kapsułki pochłaniają nadmiar ciepła wydzielane przez ludzkie ciało, a tym samym redukuje ilość wilgoci przedostającej się do wnętrza materaca. Lateks Ocean Blue jest delikatny i przyjemny w dotyku, posiada również właściwości antyalergiczne (jego powierzchnia stanowi barierę nie pozwalającą na namnażanie się bakterii i roztoczy). 

Druga strona materaca zapewnia zupełnie inny komfort snu. Dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej materac zapewnia przyjemne wrażenie otulenia. Powierzchnia pianki pod wpływem ciepła i nacisku dostosowuje się do kształtu ciała.

Materace kieszeniowe z kokosem

Dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa oraz dla wszystkich ceniących twardsze podłoże snu. Kokos podnosi twardość materaca, zapewniając doskonałe podparcie. Kokos zapewnia lepszą cyrkulację powietrza w materacu – wilgoć odprowadzana jest skuteczniej, co chroni wkład przed rozwojem pleśni, grzybów i bakterii. Dodatkowo kokos podnosi odporność materaca na odkształcenia trwałe, tym samym przedłużając jego żywotność.

HILDING PASODOBLE

Pasodoble to materac posiadający status wyrobu medyczengo, którego konstrukcja opiera się  na bazie sprężyn kieszeniowych. Wkład został usztywniony warstwą, którą stanowi mata kokosowa, zwiększająca twardość, przy zachowaniu optymalnej sprężystości i elastyczności. Po stronie przeciwnej wykorzystano warstwę Sizalu – naturalnego włókna z agawy, które stabilizuje twardość materaca. Do wyboru pokrowiec Velvet lub Tencel o właściwościach antyalergicznych.

HILDING FANDANGO

Fandango to materac sprężynowy, w którym zastosowano 7-strefową sprężynę kieszeniową, zapewniającą optymalną elastyczność materaca. Twardość materaca Fandango została podniesiona poprzez zastosowanie warstwy maty kokosowej.  Model ten polecany jest osobom o podwyższonej masie ciała lub preferującym sen na nieco twardszym podłożu. 7 zróżnicowanych stref twardości zapewnia idealne dopasowanie się materaca do poszczególnych partii ciała. Produkt posiadający status wyrobu medycznego, jest rekomendowany przy bólach kręgosłupa.

JANPOL EREBU DREAM

Janpol Erebu Dream to kontynuacja znanego i cenionego materaca Erebu. Stabilną konstrukcję sprężyn kieszeniowych i kokosu uzupełnia otulająca pianka termoelastyczna. Sprężyny zamknięte w indywidualnych kieszonkach punktowo podpierają ciało, a w połączeniu z matą kokosową eliminują efekt tzw. „falowania” powierzchni materaca podczas ruchów. Kokos to naturalny surowiec, który nie wydziela żadnych szkodliwych toksyn, a występujące w jego włóknach specjalne sole mineralne ograniczają rozwój bakterii. Dodatkowo maty kokosowe zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu, dzięki czemu wilgoć gromadząca się w materacu jest szybko odprowadzana na zewnątrz. Materac z 5-letnią gwarancją