Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Kołdra z wełny merynosów

Kołdra z wełny merynosów

Kołdra wełniana

Kołdra z wełny przywołuje skojarzenia ciepła i przyjemnego otulenia podczas zimnych, zimowych wieczorów. Wełna owcza posiada jednak szereg innych, cennych właściwości.

Właściwości wełny

Wełna posiada szereg właściwości, które sprawiają, że jest to surowiec idealnie nadający się do produkcji kołder i poduszek. Korzystny wpływ wełny na samopoczucie oraz zdrowie, znany był już tysiące lat temu przez naszych przodków.

Kołdra wełniana cechuje się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz wysokim poziomem higroskopijności, co pozwala na odprowadzanie wilgoci (potu) z ciała. Termoizolacyjne właściwości wełny sprawiają, że temperatura podczas snu utrzymywana jest na odpowiednim poziomie, a tym samym chroni organizm przed wychłodzeniem oraz przed przegrzaniem.

Oprócz termoizolacyjnych właściwości wełna owcza ma również działanie prozdrowotne. Kołdry z wełny są cenione w szczególności przez osoby, którym dokuczają bóle reumatyczne. Wełna z merynosów pomaga łagodzić nerwobóle, bóle pourazowe, czy bóle stawów. Wełna pomaga łagodzić bóle kręgosłupa, stany zapalne mięśni i więzadeł, pourazowe uszkodzenia nerwów obwodowych oraz korzystnie wpływa na krążenie.

Wyroby z wełny - przyjazne środowisku

Wełna jest surowcem naturalnie odnawialnym. W celu pozyskania wełny owce strzyże się raz lub dwa razy do roku. Owcom co roku odrasta nowe runo. Ponadto, wełna owcza jest produktem, który nadaje się do recyklingu. Wełnę która pierwotnie była użyta do produkcji odzieży lub kołder i poduszek, można poddać recyklingowi i wykorzystać np. jako ocieplenie do izolacji ścian, czy dachu.

Kołdra z wełną merynosów idealna na zimię

Kołdra z wypełnieniem z wełny merynosów idealnie sprawdzi się jako kołdra zimowa dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym. Doskonała termoizolacja zapewnia idealną temperaturę podczas snu. Wełna z merynosów chroni organizm zarówno przed przegrzaniem, jak i wyziębieniem.

Polecana kołdra z wełną merynosów

INTERWIDEX MERINO WOOL

Merin Wool to unikalna kolekcja kołder i poduszek, w których zastosowano wypełnienie z wełny merynosów niemieckich. Kołdra całoroczna InterWidex Merino Wool jest kołdrą jednowarstwową o średniej grubości, ciepła dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym wełny. Kołdra Merino Wool jest oddychająca dzięki dobrej cyrkulacji powietrza. Wszystkie produkty marki InterWidex szyte są w Polsce z dbałością o każdy detal.