Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Wybieramy materac dla dwóch osób do 3000zł

Wybieramy materac dla dwóch osób do 3000zł

Wybieramy dobry materac do 3000 zł

Jedną z podstawowych potrzeb fizjologicznych człowieka jest sen, na który poświęcamy średnio 1/3 naszego życia. Wybór odpowiedniego materaca, który posłuży nam przez wiele lat, nie jest łatwą sprawą. Podstawowym kryterium wyboru materaca powinna być jego twardość. Zbyt miękki materac powoduje nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa oraz mimowolne napinanie mięśni, przez co organizm nie może się odpowiednio zregenerować. Wybór zbyt twardego materaca może doprowadzić do braku komfortu podczas snu, ze względu na zbyt duży nacisk ciała na materac. Nacisk ten może powodować bóle w obrębie barków, bioder oraz utrudniać swobodny przepływ krwi. Materac o odpowiedniej twardości zapewnia komfort snu oraz pozwala na doskonałą regenerację organizmu podczas snu. Przy zakupie materaca dla pary należy wziąć pod uwagę nie tylko masę ciała obu osób, ale również indywidualne preferencje każdej z nich. Materac powinien odpowiadać użytkownikom, aby zapewnić doskonałą jakość snu. Zawsze, jeśli nie ma wyraźniej konieczności zakupu dwóch różnych modeli, lepiej wybrać duży, podwójny materac, dzięki czemu unikniemy odczucia dyskomfortu wynikającego z łączenia dwóch pojedynczych materacy. Materac dla pary, powinien być skonstruowany tak, aby jedna osoba nie odczuwała ruchów drugiej osoby podczas snu. Szeroki zakres cen różnych modeli materacy na polskim rynku sprawia, że klienci często nie wiedzą jaki budżet powinni przeznaczyć na zakup materaca. Poniżej prezentujemy propozycję modeli o doskonałym stosunku jakości do ceny, mieszczących się w budżecie 3000zł.

Dobry materac piankowy do 3000 zł

Materace piankowe oferują wyjątkowy komfort snu. Dobrze podtrzymują ciało jednocześnie redukując nacisk. Nowoczesne technologie pozwoliły na uzyskanie wytrzymałych pianek o zróżnicowanych właściwościach, różniących się między sobą m.in. twardością. Do produkcji materacy piankowych stosuje się m.in. pianki poliuretanowe, pianki wysokoelastyczne, pianki hybrydowe, pianki lateksowe oraz unikatowe, innowacyjne pianki chłodzące.

Hilding Salsa - prozdrowotny materac piankowy

Materac Hilding Salsa, jako produkt posiadający status wyrobu medycznego to idealny wybór dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Salsa to również dobra propozycja dla par, również z dużą różnicą wzrostu i wagi. Optymalną sztywność wkładu zapewnia dolna warstwa z pianki Flexifoam. Materac posiada 7 stref twardości gwarantuje doskonałe podparcie ciała na całej powierzchni materaca. Dodatkowo w materacu Hilding Salsa została zastosowana pianka termoelastyczna Visco, która zapewnia odczuwalny komfort i wrażenie przyjemnego otulenia. Pianka termoelastyczna Visco zmniejsza napięcie mięśni, reagując na temperaturę ciała. Dopasowując się do kształtu ciała zapobiega bólom w okolicach bioder i barków.

Hilding Melody - materac lateksowy

Melody to materac lateksowy, antybakteryjny i przeciwgrzybiczny,  który jest dobrym wyborem dla par, niezależnie od różnicy wagowej. Polecany dla osób z problemami kręgosłupa, oraz dla seniorów. Wkład stanowi blat lateksu profilowany w 7 stref twardości, zapewniający idealne podparcie dla całego ciała. Specjalne otwory w blacie lateksu zapewniają doskonałą wentylację wkładu, a tym samym higienę snu. Lateks o wysokiej gęstości gwarantuje trwałość materaca i optymalną elastyczność. Materac Melody  znajduje wielu miłośników wśród osób ceniących dobre podparcie kręgosłupa i higienę środowiska snu. Melody polecany jest także przy bólach kręgosłupa oraz dla seniorów. Jest dobrą propozycją dla par, również o dużej różnicy wagowej i osób o podwyższonej wadze, nawet do 140 kg.

Dobry materac sprężynowy do 3000 zł

Wielu klientów korzysta z materacy sprężynowych i właśnie w tej kategorii poszukuje idealnego modelu. Materace sprężynowe charakteryzują się dobrym podparciem punktowym i wysoką sprężystością. Każda sprężyna umieszczona jest w indywidualnej kieszonce. Materac sprężynowy kieszeniowy zapewnia doskonałe podparcie ciała na całej jego długości, niezależnie od pozycji podczas snu.

Hilding Pasodoble - twardy materac sprężynowy, materac prozdrowotny

Pasodoble to materac prozdrowotny, którego konstrukcja opiera się  na bazie sprężyn kieszeniowych. Wkład został usztywniony warstwą, którą stanowi mata kokosowa, zwiększająca twardość, przy zachowaniu optymalnej sprężystości i elastyczności. Po stronie przeciwnej wykorzystano warstwę Sizalu – naturalnego włókna z agawy, które stabilizuje twardość materaca. Do wyboru pokrowiec Velvet lub Tencel o właściwościach antyalergicznych.

Materac z regulacją twardości do 3000 zł

Innowacyjne modele materacy oferują regulację twardości, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób niezdecydowanych. Możliwość zmiany twardości na dowolnym etapie użytkowania zapewnia komfortowy sen, nawet w sytuacji, kiedy zmienią się nasze preferencje, co do twardości materaca.

SleepMed Comfort - materac piankowy z regulacją twardości

Materac SleepMed Comfort to pewność  optymalnego i anatomicznego dopasowania materaca do kształtu ciała – dzięki zastosowaniu cieńszych niż w przypadku innych modeli z serii SleepMed warstw pianki termoelastycznej VitaRest® oraz pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft. W efekcie materac ten zapewnia komfortowy sen, lekko kołysząc w przyjemnym, delikatnym uścisku, gwarantując wysokie uczucie komfortu, rozwiązanie to docenią osoby, które oprócz wysokiej higieny wkładu, oczekują od materaca elastycznego dopasowania do kształtu ciała, a także uczucia przyjemnego, delikatnego otulenia. Dodatkowo specjalny design i perforacje w pokrowcu Merced gwarantują uczucie delikatnego masażu, dzięki czemu odpoczynek jest jeszcze przyjemniejszy. Pianki, stanowiące wkład materaca są odporne na wyginanie, w związku z czym model ten jest przystosowany do użytkowania z różnego rodzaju stelażami z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka.

SleepMed Premium - materac piankowy z regulacją twardości

Materac SleepMed Premium to piankowy materac z możliwością konfiguracji twardości. Rekomendowany dla osób poszukujących połączenia idealnego podparcia ciała oraz swobody zmiany pozycji podczas snu. Wkład materaca tworzą pianka termoelastyczna VitaRest® oraz dwie pianki wysokoelastyczne VPPHR. Połączenie pianek wysokoelastycznych z pianką termoelastyczną pozwala na doskonałą regenerację i relaks całego ciała podczas snu. materac  SleepMed Premium posiada nieco grubsze  warstwy pianki termoelastycznej VitaRest® (6 cm) oraz pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft (8,5 cm) niż w materacu SleepMed Comfort. Dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej i specjalnej perforacji w pokrowcu odczuwalny jest delikatny efekt masażu.

SleepMed Hybrid Premium - materac hybrydowy z regulacją twardości

Materac SleepMed Hybrid Premium to unikatowe połączenie sprężyn i pianek. Model hybrydowy charakteryzujący się doskonałym wsparciem punktowym. Wyjątkowe właściwości materaca SleepMed Hybrid Premium uzyskano dzięki połączeniu komponentów: sprężyny typu Multi Pocket oraz trzech rodzajów pianek: termoelastycznej VitaRest®, dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR o różnych twardościach oraz pianki FlexiFoam. W efekcie materac SleepMed Hybrid Premium to pewność idealnej elastyczności punktowej oraz optymalnego dopasowania podłoża do przyjętej w czasie snu pozycji. Dodatkowo specjalny design i perforacje w pokrowcu Merced gwarantują uczucie delikatnego masażu, dzięki czemu odpoczynek jest jeszcze przyjemniejszy.