Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Materac idealny na lato

Materac idealny na lato

Wiele osób boryka się z problemem nadmiernej potliwości podczas snu. Problem ten nasila się szczególnie latem, kiedy noce są bardzo ciepłe. Szukając rozwiązania tego problemu warto zwrócić uwagę, że nie tylko kołdra pod którą śpimy wpływa na naszą termoregulację. Odpowiednio dobrany materac może znacząco poprawić komfort snu oraz zapobiec przegrzewaniu się w nocy.  Jedną ze skuteczniejszych metod będzie wybór materaca termoregulacyjnego, w którym zastosowano piankę chłodzącą FloFom.


Materac, z którego skorzystamy latem, powinien odznaczać się doskonałą wentylacją, zapobiegającą kumulowaniu się ciepła w strukturze wkładu. Dzięki dobrej wentylacji zapobiegniemy również rozwojowi bakterii, grzybów i pleśni. Istotnym elementem jest również pokrowiec - ważne, aby był on wykonany z lekkich, przewiewnych i naturalnych materiałów. Pokrowiec powinien być również ściągany, z możliwością prania.

Dla osób, które uskarżają się na nadmierną potliwość i przegrzewanie podczas snu idealnym rozwiązaniem będzie materac dwustronny.

Hilding Conga, z innowacyjną pianką FloFom, która przyniesie ulgę w gorące dni. Materac jest dwustronny, dzięki czemu zapewni nam możliwość skorzystania z otulającej pianki Visco, która idelanie sprawdzi się podczas chłodnych, zimowych nocy.

 

Pianka FloFom - działanie

Pianka FloFom jest nowoczesnym rozwiązaniem stosowanym w materacach. Ten rodzaj pianki nie tylko działa chłodząco, ale również polecana jest dla osób, których problem jest duże napięcie mięśniowe w okolicach ramion i karku. Dodatkowo nie gromadzi wilgoci, przez co zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni, dlatego również nadaje się dla alergików.

Hilding Boogie  to nowoczesny materac piankowy, który gwarantuje komfort zarówno osobom lekkim, jak i o podwyższonej wadze. Konstrukcję wkładu tworzy pianka wysokoelastyczna doskonale wspierająca całe ciało, blat antybakteryjnego lateksu, który nadaje optymalnej sprężystości oraz lekko chłodząca pianka wysokoelastyczna FloFom.Pamiętajmy, że na komfort naszego snu wpływają również warunki w sypialni. Temperatura w pokoju, w którym śpimy, nie może być ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Niezmiernie istotne jest także regularne wietrzenie sypialni.