Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Dlaczego puch gęsi?

Dlaczego puch gęsi?

Puch
Naturalny puch gęsi wykorzystywany w kołdrach i poduszkach zatrzymuje ciepło emitowane przez ludzkie ciało zapewniając najlepszą izolację cieplną bez obawy o przegrzanie organizmu. Puch gęsi charakteryzuje się również wyjątkową lekkością i przewiewnością co dodatkowo poprawia jego właściwości termoizolacyjne. Puch swoim wyglądem przypomina delikatny płatek śniegu.  Ma trójwymiarową strukturę: lekkie i puszyste promyki, z których  wyrastają niemal niewidoczne haczyki.  Dzięki swoim szczególnym cechom puch jest niezastąpionym surowcem do produkcji kołder i poduszek.

Puch do produkcji kołder i poduszek pozyskiwany jest z ptactwa wodnego, takiego jak gęsi i kaczki. Na jakość puchu największy wpływ ma gęstość promyków oraz rozmiar pojedynczego puchu. Najwyższej jakości puch pochodzi z gęsi. Puch gęsi zapewnia wyższą  wartość  izolacyjną wypełnienia oraz silniejszą moc rozprężania, a także posiada doskonałe właściwości regulowania ciepła,  równocześnie szybko i sprawnie odprowadzając nadmiar wilgoci.  Puch jest sprężysty i może być kompresowany, po czym bardzo  szybko powraca do  swojego pierwotnego kształtu.

Jakość puchu i bezpieczeństwo
Podstawowym parametrem podawanym przy produktach z wypełnieniem puchowym jest stopień sprężystości puchu określony w jednostkach cuin (Fill Power) np.700 cuin. Liczba ta wyraża ile cali sześciennych wypełnia jedna uncja puchu po wcześniejszym jego skompresowaniu (im wyższa jest wartość cu.in tym puch jest bardziej sprężysty). Dodatkowo wyższa sprężystość puchu przekłada się na niższą gramaturę kołdry, a co z kolei zapewnia wyższy komfort spania i regeneracji naszego organizmu. Ten parametr jest eksponowany na wyrobach pościelowych.
Czystość puchu - puch o czystości 1000 mm daje gwarancję, że puch nie zawiera żadnych zanieczyszczeń biologicznych, dzięki czemu może być bezpiecznie użytkowany. Puch w wyrobach pościelowych spełnia najwyższe standardy czystości.