Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Kołdra puchowa na lato

Kołdra puchowa na lato

Lato, to czas, kiedy temperatura w sypialni jest zbyt wysoka na grube kołdry. Większość osób nie lubi jednak spać bez przykrycia.  Idealnym rozwiązaniem w tym wypadku są specjalnie zaprojektowane kołdry letnie z puchu gęsiego z kolekcji Notte, Tree and Goose, Yessen. - będące świetną alternatywą dla osób lubiących lekkość oraz przewiewność podczas snu.


Gwarancja lekkości

Puchowe kołdry letnie tworzone są z myślą o komfortowym oraz przyjemnym śnie. Na etapie projektowania i szycia stosowany jest tzw. zimny szew czyli odpowiednie zszycie warstw materiału ze sobą. Jest to technika, w której świadomie rezygnuje się z tzw. taśm dystansowych umożliwiając tym samym szybsze uwalnianie się nadmiaru ciepła, zgromadzonego w kołdrze do atmosfery. Powyższa technika pomaga w utrzymaniu optymalnej temperatury podczas snu. Dodatkowo dzięki szyciu metodą mniejszych kaset, zyskujemy efekt lekkości, ważny zwłaszcza podczas letnich nocy. Kasetonowa technologia zapobiega przemieszczaniu się puchu wewnątrz kołdry, dzięki temu pozostaje ona puszysta i równomiernie wypełniona na całej swojej powierzchni przez długie lata.

Odpowiednie odprowadzanie wilgoci

Kolejnym ważną i pożądaną cechą letnich kołder, jest łatwość radzenia sobie z nadmiarem wilgoci, skumulowanym w kołdrze podczas wyższych temperatur w nocy. Połączenie 100 proc. bawełnianej tkaniny z niską gramaturą oraz wysokiej jakości puchem gęsim, pozwala utrzymywać suchą pościel przez całą noc. Bardzo istotny w tym wypadku jest zwłaszcza puch, który dzięki swoim naturalnym walorom jest wyjątkowo skuteczny przy odpowiednim odprowadzaniu wilgoci. To właśnie dlatego - dla osób zmagających się z nadmiernym poceniem podczas snu - kołdry z puchu gęsiego są szczególnie rekomendowane. Natomiast te w wersji letniej, mogą się okazać jeszcze trafniejszym wyborem.  

Pochodzenie oraz przetwarzanie puchu

Panujący w Polsce klimat umiarkowany spowodował, że puch gęsi, który doskonale chroni gęsi zarówno mroźną zimą, jak i pozwala im świetnie sobie radzić z wysoką temperaturą w lecie, gwarantuje optymalną temperaturę w sypialni niezależnie od upału za oknem. Do tego dochodzi kolejny kluczowy aspekt w przygotowaniu wypełnienia, czyli przetworzenie puchu. Ważne dla końcowej jakości są umiejętności przerobienia materiału, tak by nie utracił on swoich najważniejszych właściwości. Dobrze przerobiony polski puch pozwala osiągać najlepsze efekty i umożliwia wyjątkowo komfortowe warunki wypoczynku. 

Alternatywa dla lubiących chłodniejszy sen

Mimo iż powołane wcześniej argumenty przemawiają raczej do nabycia letnich kołder na najgorętsze miesiące w roku, to nie należy wykluczyć stosowania takiego okrycia również na przestrzeni całego roku. Każdy z nas ma swój odrębny cykl lub własne preferencje dotyczące warunków klimatycznych jakie powinny panować w sypialni, dlatego dla osób lubiących trochę chłodniejszy klimat podczas snu lub posiadających bardzo dobrze docieplone sypialnie, letnia kołdra puchowa będzie idealnym rozwiązaniem.


Potwierdzona jakoś
Letnie kołdry Notte są poddawane bardzo wymagającym i rygorystycznym procesom kontroli. Wszystko po to by dostarczyć najbezpieczniejszy i najlepszy jakościowo produkt. Potwierdzają to zresztą zewnętrzne, niezależne instytuty certyfikujące. Wszystkie dostępne produkty posiadają OEKO –TEX klasy I, w standardzie 100, gwarantujący brak szkodliwych substancji dla zdrowia i życia człowieka, także dla niemowląt oraz Nomite, świadczy o bezpieczeństwie używania produktu przez alergików.

Komfortowy sen

Puchowe kołdry letnie Notte przede wszystkim mają zapewniać wygodny i swobodny sen swoim użytkownikom, dlatego wybierając następną okrywę dla siebie warto pamiętać by wybierać te produkty, które stawiają na jakość wypełnienia oraz precyzję wykończenia. Dobra jakość puchu to dobra jakość snu.