Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Materac z kokosem - czy warto?

Materac z kokosem - czy warto?

Materac z kokosem - czy warto?
Wiele osób zzadaje sobie pytanie - po co kokos w materacu? Czy warto rozważyć zakup takiego materaca?

Włókno kokosowe, używane do produkcji materacy powstaje ze skorupy orzecha kokosowego Mata kokosowa, stanowiąca jedną z warstw materaca jest wykonana z  naturalnego włókna kokosowego połączonego ze sprężystym lateksem. Takie połączenie zapewnia podwyższoną twardość materaca zachowując przy tym  elastyczność i sprężystość.

Materace, w których zastosowano włókno kokosowe zapewniają solidne podparcie dla kręgosłupa. Są rekomendowane dla osób o podwyższonej masie ciała, a  także dla preferujących twardsze materace. Zastosowanie maty kokosowej sprawdza się również w materacach dla dzieci.

Właściwości kokosu
Włókno kokosowe jest naturalnym surowcem o właściwościach antyalergicznych, a także utrudniających rozwój bakterii i roztoczy. Nie wydziela żadnych szkodliwych toksyn i zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Występujące w włóknach kokosowych sole mineralne ograniczają rozwój bakterii.

Materace z matą kokosową:

Hilding Family Materac FANDANGOMaterac Fandango budowa: 7-strefowa sprężyna kieszeniowa obustronnie obłożona pianką Flexifoam o wys. 3 cm, jednostronnie warstwa kokosu, z drugiej strony warstwa filcu. Materac dwustronny o dwóch różnych twardościach. Posiada status wyrobu medycznego.Hilding Materac PASODOBLEMaterac Pasodoble budowa: 7-strefowa sprężyna kieszeniowa, po jednej włókno kokosowe, po drugiej stronie włókno z agawy Sizal, obustronnie pianka Flexifoam o  wys. 3 cm.  Obie warstwy są bardzo przewiewne, dzięki czemu cały wkład ma zaperwnioną dobrą wentylację. Materac dwustronny o dwóch różnych twardościach. Posiada status wyrobu medycznego.


Hilding Materac LAMBADAMaterac Lambada budowa: 7-strefowa sprężyna Pocket Plus o wys. 15 cm, po jednej stronie pianka wysokoelastyczna o wys. 3 cm, po drugiej włókno kokosowe i lateks o wys. 4,5 cmJanpol Materac EREBU DREAM RegularMaterac Erebu Dream budowa: klasyczna sprężyna kieszeniowa obłożona obustronnie płytą kokosową, która usztywnia strukturę materaca, czyniąc ją niezwykle  trwałą i odporną na zwiększone obciążenie.Uzupełnieniem tych elementów jest bardzo gęsta pianka termoelastyczna dająca wrażenie delikatnego otulenia podczas  snu.

Janpol Materac EREBU RegularMaterac Erebu budowa: sprężyna kieszeniowa oraz płyta kokosowa. Materac Erebu jest materacem bardzo twardym.Janpol Materac DELIA Regular


Materac Delia budowa: klasyczna sprężyna kieszeniowa obłożona jednostronnie płytą kokosową. Uzupełnieniem tych elementów jest pianka poliuretanowa. Materac  dwustronny, o dwóch róznych twardościach.Materace dla dzieci z kokosem:


Janpol Materac Dziecięcy TONI KidsMaterac TONI Kids budowa: połączenie delikatnego lateksu z naturalną płytą kokosową zapewnia odpowiednie podparcie ciała niemowlaka, co ma duże znaczenie  w kształtowaniu odpowiedniej postawy i prawidłowym rozwoju dziecka. Innowacyjny lateks Pulse, składający się w ponad 50% z naturalnego mleczka kauczukowego,  charakteryzuje się niezwykłą miękkością i elastycznością. Lateks posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, nie pochłania kurzu i jest odpowiedni dla  wrażliwej skóry dziecka.  Toni zapewnia bezpieczeństwo przed zapadaniem się dziecka w materacu i nie blokuje jego ruchów w trakcie przewracania. Strona z kokosem jest szczególnie polecana dla nowododków.

Materace z kokosem - podsumowanie

Materac z warstwą kokosu jest szczególnie polecany dla osób lubiących twardsze podłoże, dla osób o podwyższonej masie ciała, a także dla noworodków i małych dzieci. Jest surowcem higienicznym, nadającym się również dla alergików.