Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Wybieramy materac dla nastolatka

Wybieramy materac dla nastolatka

Życie dorastającego dziecka jest bardzo intensywne. Zakończeniem każdego dnia, powinien być relaksujący sen, który pozwoli zregenerować się młodemu organizmowi oraz nabrać sił na kolejny dzień.

Chcąc zapewnić komfortowy i zdrowy sen warto wybrać odpowiedni materac dla nastolatka. Odpowiednio dobrany, wygodny materac  pomoże odzyskać energię i pewnie wkroczyć w nowy dzień.

Pierwsze pytanie przy wyborze materaca - Jaki rozmiar materaca jest odpowiedni dla nastolatka?

Ze względu na intensywny wzrost dzieci rodzice często nie potrafią określić jaki rozmiar materaca będzie idealny dla ich dziecka. Z naszych obserwacji wynika, że najchętniej kupowany jest materac młodzieżowy 90x200 cm. Wielu producentów łóżek rekomenduje łóżka dla nastolatków w rozmiarze 90x200 cm - jest to rozmiar pozwalający na wygodne ułożenie się, a jednocześnie nie zajmie zbyt wiele miejsca w pokoju dziecka. Długość materaca 200 cm daje gwarancję, że posłuży on nastolatkowi przez długi czas.

Jakiej twardości powinien być materac dla młodzieży?

Szczególnie istotnym aspektem przy wyborze materaca dla nastolatka jest twardość produktu. Kręgosłup w okresie wzrostu i rozwoju musi mieć zapewnione stabilne podłoże, które da gwarancję prawidłowego ułożenia podczas snu, co zniweluje ryzyko wystąpienia wad postawy.

W związku z powyższym materac dla dziecka nie może ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Warto więc wybrać materac dedykowany dla młodzieży, którego twardość będzie doskonale dopasowana do potrzeba nastolatka.

Hilding Materac Piankowy Breakdance

Hilding Breakdance to materac stworzony z myślą o maksymalnym komforcie nastolatków w wieku szkolnym. Wkład skonstruowany z dwóch pianek, które charakteryzują się nieco inną twardością. Odpowiednie profilowanie pianek  oraz nacięcia gwarantuje dobrą wentylację, co wpływa pozytywnie na trwałość i zachowanie wszystkich cech użytkowych materaca.

Pokrowiec z młodzieżowym wzorem wykonany z wysokiej jakości materiału o podwyższonej odporności na ścieranie doskonale komponuje się z sypialnią nastolatka.Janpol Materac Piankowy Libera Kids Junior

Sercem materaca Libera jest stabilna, przypominająca swoim kształtem kręgosłup, pianka o wzmocnionej gęstości, która utrzymuje stabilność konstrukcji, a w połączeniu z trudnopalną pianką
o intensywnym czarnym kolorze, gwarantują bezpieczny i zdrowy sen. Tak zaprojektowany materac zapewnia wyjątkowy komfort i odpowiednie podparcie kręgosłupa, co jest niezwykle ważne, szczególnie w okresie wzrostu. Libera to trwały, wysoki i bardzo plastyczny materac, doskonale dostosowujący się do ciała każdego nastolatka.

Janpol Materac Piankowy Hermes Kids Junior

Hermes jest klasycznym materacem piankowym, który zapewnia wygodny odpoczynek. Stabilna i jednolita struktura wkładu gwarantuje odpowiednie podparcie kręgosłupa.
Doskonale sprawdzi się, jako wypełnienie do łóżek piętrowych i innych łóżek często stosowanych w pokojach dziecięcych. Materac można używać z obu stron, co zwiększa komfort i znacznie wydłuża jego żywotność.
W połączeniu z delikatnym pokrowcem z funkcją prania, gwarantuje bezpieczny i komfortowy sen.

Hevea Materac Sprężynowy Junior Box

Hevea Materac Sprężynowy Junior Box   w którym zostały zastosowane spręży kieszeniowe posiada 3 strefy twardości Każda sprężyna zapakowana jest w odrębną kieszonkę z wytrzymałej i przewiewnej tkaniny.

Opakowanie każdej pojedynczej sprężyny w materiał gwarantuje niemal bezgłośną pracę. Kieszenie zapewniają punktową elastyczność całego materaca, co nadaje mu właściwości rehabilitacyjne.

Każda sprężyna pracuje niezależnie, co zapewnia optymalne podparcie dla kręgosłupa dziecka. Formatka kieszeniowa zamknięta jest w oddychającym kasetonie z pianki wysoko elastycznej o dużej gęstości i grubości 2 cm. Zastosowanie obustronne warstw wysokiej jakości pianek elastycznych, zwiększa powierzchnię podparcia ciała użytkownika, dzięki czemu ciężar rozkłada się równomiernie na każdej ze stref twardości. Wydłuża to realny czas użytkowania produktu zapewniając jednocześnie odpowiednią wymianę powietrza wewnątrz całego materaca.

Pokrowiec wewnętrzny z membrany pełni funkcję higieniczną. Pokrowiec można swobodnie zdjąć (taśma suwakowa z 3 stron). Zaleca się delikatne pranie w temp. 60C.