Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Drzemka w ciągu dnia

Drzemka w ciągu dnia

Drzemka w ciągu dnia - czy warto?

Drzemka to wspaniały sposób na regenerację organizmu. Krótki, płytki sen w ciągu dnia doda nam siły i energii.

Jeśli jesteśmy zmęczeni warto, jeśli to możliwe poświęcić kwadrans na drzemkę - to zdrowsze rozwiązanie niż kolejna kawa, czy energetyk. Krótka drzemka pozwoli nam odpocząć zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Drzemka powinna trwać kilkanaście minut - taki czas poświęcony na nią w ciągu dnia nie zaburzy snu w nocy. Ważne, aby nie zasypiać po godzinie 18.00, zapobiegnie to problemom z zaśnięciem wieczorem.

Nawet podczas kilkunastominutowej drzemki warto zadbać, aby poduszka była wygodna. Odpowiednio dobrana poduszka pozwoli w krótkim czasie odciążyć odcinek szyjny kręgosłupa. Drzemka powinna trwać maksymalnie do 30 minut, tak aby nie wejść w fazę snu głębokiego, z którego będzie się ciężko wybudzić - przez co zamiast zregenerowani, możemy czuć się zaspani.

Drzemka - korzyści

Poświęcając kilka razy w tygodniu kwadrans na sen w ciągu dnia możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób serca. uzupełnić niedobory snu, a także zredukować poziom stresu.

Regularne drzemki pozwalają zredukować poziom kortyzolu, co wpływa na obniżenie stresu.

Jak powinna wyglądać "dobra drzemka" ?

- czas poświęcony na drzemkę powinien wynosić 10-30 minut,

- podczas drzemki powinien panować spokój,

- należy ułożyć się w wygodnej pozycji i zadbać, aby poduszka była dobrze dopasowana,

- drzemka w ciągu dnia powinna odbywać się w miarę regularnie 2-3 razy w tygodniu.