Ranking Ochraniaczy na materac 2024

Ranking Ochraniaczy na materac 2024

Poniżej przedstawiamy ochraniacze na materac wybierane przez naszych klientów. Ranking ochraniaczy na materace został opracowany w oparciu o ich właściwości oraz popularność wśród naszych klientów. 

Dlaczego warto stosować ochraniacze wodoodporne na materace?

Materace są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni, zapewniając nam komfortowy sen i odpowiednie wsparcie dla naszego ciała. Jednakże, by zachować nasz materac w doskonałym stanie na lata, warto zainwestować w ochraniacze, a szczególnie te wodoodporne. Dlaczego? Oto kilka powodów:

*1. Ochrona przed wilgocią i plamami:* Ochraniacze wodoodporne zapobiegają przedostawaniu się wilgoci do wnętrza materaca, chroniąc go przed pleśnią, grzybami oraz nieprzyjemnym zapachem. Dzięki nim możemy uniknąć plam po rozlanym napoju czy też przypadkowym zalaniu łóżka.

*2. Zachowanie higieny:* Materace mogą być miejscem namnażania się roztoczy i bakterii, co może prowadzić do alergii oraz problemów zdrowotnych. Ochraniacze wodoodporne tworzą barierę między materacem a zewnętrznymi czynnikami, utrudniając gromadzenie się niepożądanych mikroorganizmów.

*3. Wydłużenie trwałości materaca:*. Materac w trakcie użytkowania jest narażony na niekorzystnie wpływające czynniki, jak wilgoć oddawana przez ciało podczas snu. Ochraniacze wodoodporne pomagają zachować materac w lepszym stanie na dłużej, co oznacza mniejsze koszty związane z jego wymianą.

*4. Łatwe czyszczenie:* Ochraniacze wodoodporne są łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy je regularnie prać w pralce zgodnie z zaleceniami producenta, by zachować świeżość i higienę naszego materaca. Dodatkowo ochraniacz jest znacznie mniejszych rozmiarów niż pokrowiec materaca, dzięki czemu z łatwością zmieści się do każdej pralki.

*5. Ochrona przed alergenami:* Dla osób cierpiących na alergie, ochraniacze wodoodporne są niezastąpionym elementem wyposażenia. Dzięki nim można zmniejszyć ekspozycję na alergeny, co przekłada się na spokojniejszy sen i lepsze samopoczucie.

Warto pamiętać, że wybierając ochraniacz na materac, należy zwrócić uwagę na jego jakość oraz odpowiednie dopasowanie do rozmiaru materaca. Inwestycja w dobry ochraniacz wodoodporny może się zwrócić wielokrotnie, chroniąc nasz materac i poprawiając jakość naszego snu oraz higienę w sypialni. Poniżej przedstawiamy najlepsze ochraniacze na materace.

Ochraniacz na materac - Ranking 2024

Ochraniacz na materac Velfont Respira - 2w1 (ochraniacz-prześcieradło) - ochraniacz wodoodporny

ochraniacz na materac velfont respira

Velfont Respira to wyjątkowy ochraniacz na materac w formie produktu 2w1 - prześcieradło i ochraniacz w jednym produkcie. Velfont Respira jest wodoodporny, a przy tym bardzo dobrze przepuszcza powietrze. Ochraniacz Velfont Respira wykonany jest z 100% organicznej bawełny pochodzącej ze zrównoważonych upraw. Bawełna zastosowana w tym modelu jest niezwykle przyjemna w dotyku, a także przyjazna alergikom. Unikatowym elementem zastosowana w ochraniaczu Velfont Respira jest membrana Neotherm, która zabezpiecza materac przed cieczami, równocześnie pozwalając skórze oddychać, zapewniając spokojny i zdrowy sen, nawet u osób z tendencją do nadmiernej potliwości. Membrana Neotherm sprawia, że prześcieradło Velfont Respira jest najbardziej oddychającym i najlepiej przepuszczającym powietrze wodoodpornym ochraniaczem dostępnym na rynku Ochraniacz na materac Velfont Respira posiada elastyczną gumkę dookoła całej krawędzi, która zapewnia idealne dopasowanie. Nadaje się do materacy o długości do 200 cm i grubości nawet do 35 cm. Możliwość prania w temperaturze do 95°C. Ochraniacz zapakowany w ekologiczne lniane opakowanie.

Ochraniacz  na materac Hilding - ochraniacz wodoodporny

ochraniacz na materac Hilding

Ochraniacz na materac Hilding to dobra jakość w przystępnej cenie - bawełniany, wodoodporny, wysoce elastyczny, oddychający i wodoodporny ochraniacz na materac wykonany z 100% bawełny, zapewnia maksymalny komfort i ochronę. Naturalne włókna bawełny tworzą optymalny klimat snu, zapewniając wygodny i zdrowy sen. Membrana PU zabezpiecza materac przed cieczami, równocześnie pozwalając skórze oddychać, zapewniając spokojny i zdrowy sen. Ochraniacz Hilding posiada elastyczną gumkę dookoła całej krawędzi, która zapewnia idealne dopasowanie. Nadaje się do materacy o grubości do 30 cm. Możliwość prania w temperaturze do 90°C. 

Ochraniacz na materac Curem - ochraniacz wodoodporny Tencel

ochraniacz na materac curem

Ochraiacz na materac marki Curem z włóknem Tencel. Wodoodporny i oddychający, pozwala zachować higieniczne środowisko snu oraz stanowi dodatkową ochronę pokrowca materaca. Ochraniacz Curem dzięki zastosowaniu technologii membranowej zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, a ochraniacz jest wodoodporny. Włókna Tencel doskonale odprowadzają wilgoć. Ochraniacz na materac Curem posiada elastyczną gumkę dookoła całej krawędzi, która zapewnia idealne dopasowanie .Ochraniacz Curem pasuje do każdego materaca o wysokości do 30 cm. Możliwość prania w temperaturze do 60°C. 

Ochraniacz na materac Velfont Ceylan - bambusowy ochraniacz wodoodporny

ochraniacz velfont ceylan

Velfont Ceylan to wyjątkowy ochraniacz na materac wykonany z dzianiny bambusowej. Velfont Ceylan jest wodoodporny, a przy tym bardzo dobrze przepuszcza powietrze.  Ochraniacz Velfont Ceylan wykonany jest z 100% tkaniny bambusowej. Włókno bambusowe  zastosowane w tym modelu sprawia, że jest tkanina jest niezwykle przyjemna w dotyku. Unikatowym elementem zastosowanym w ochraniaczu Velfont Ceylan jest membrana Neotherm, która zabezpiecza materac przed cieczami, równocześnie pozwalając skórze oddychać, zapewniając spokojny i zdrowy sen, nawet u osób z tendencją do nadmiernej potliwości. Membrana Neotherm sprawia, że ochraniacz Velfont Ceylan jest bardzo dobrze przepuszczającym powietrze wodoodpornym ochraniaczem. Ochraniacz na materac Velfont Ceylan posiada elastyczną gumkę dookoła całej krawędzi, która zapewnia idealne dopasowanie. Nadaje się do materacy o grubości do 30 cm. Nadaje się do prania w temperaturze do 95°C.