Materac dla seniora

Materac dla seniora

Wybór Odpowiedniego Materaca dla Seniora

Wybór materaca jest ważny dla każdego, ale szczególnie istotny dla osób starszych. Sen odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i samopoczucia seniorów. Niestety, osoby starsze często miewają problemy ze snem.

Osoby starsze często borykają się również z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze materaca. W tym artykule omówimy, na co zwracać uwagę podczas wyboru materaca dla seniora.

1. Materac dla seniora - twardość

Najważniejszym kryterium wyboru materaca dla seniora jest jego zdolność do zapewnienia odpowiedniego wsparcia dla ciała. Starsze osoby często cierpią na dolegliwości związane z kręgosłupem, stawami i mięśniami. Dlatego materac powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Materace o różnym stopniu twardości i elastyczności mogą pomóc w zapewnieniu odpowiedniego wsparcia.

2. Materac dla seniora - elastyczność

Materac dla seniora powinien być wystarczająco elastyczny, aby dostosować się do kształtu ciała, ale jednocześnie zapewnić stabilność. Materace z pianki termoelastycznej, znanej również jako pamięciowej, często są polecane dla seniorów. Ta rodzaj pianki dostosowuje się do kształtu ciała, zapewniając wsparcie tam, gdzie jest to potrzebne. Dobra elastyczność wspiera również prawidłowe krążenie.

3. Materac dla seniora - antyalergiczne materiały

Osoby starsze mogą być bardziej podatne na alergie. Dlatego warto rozważyć materace wykonane z materiałów antyalergicznych, które ograniczają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

4.  Wysokość materaca dla seniora

Wybór odpowiedniej wysokości materaca jest również ważny. Materace o średniej wysokości ułatwiają wstawanie i kładzenie się, co jest istotne dla seniorów.

5. Wygoda i ergonomia

Ostatecznie, wybór materaca zależy od indywidualnych preferencji. Każda osoba ma inny odczucie wygody, dlatego warto poświęcić czas na testowanie różnych rodzajów materacy i znalezienie tego, który najlepiej spełnia oczekiwania seniora. Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Straszynie koło Gdańska, w celu dobrania odpowiedniego modelu.

6. Rozważ konsultację z lekarzem

Jeśli senior ma konkretne problemy zdrowotne, warto skonsultować się z lekarzem przed wyborem materaca. Lekarz może doradzić, jaki rodzaj materaca będzie najlepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb seniora.

Podsumowując, wybór materaca dla seniora to ważna decyzja, która może znacząco wpłynąć na jakość ich życia i zdrowie. Ważne jest, aby uwzględnić potrzeby i preferencje danej osoby oraz skonsultować się z lekarzem, jeśli to konieczne. Dzięki temu można zapewnić komfortowy sen i wsparcie dla ciała, co ma kluczowe znaczenie dla dobrej jakości życia seniora.

Polecane materace dla seniora

Poniżej przedstawiamy kilka modeli materacy najchętniej wybieranych przez osoby starsze. Warto pamiętać jednak, że każdy ma inne potrzeby i preferencje, dlatego warto wypróbować materac przed zakupem w sklepie stacjonarnym. 

Hilding Melody - materac lateksowy dla seniora

Hilding Melody

Melody to materac lateksowy, antybakteryjny i przeciwgrzybiczny,  który jest dobrym wyborem dla par, niezależnie od różnicy wagowej. Polecany dla osób z problemami kręgosłupa, oraz dla seniorów. Wkład stanowi blat lateksu profilowany w 7 stref twardości, zapewniający idealne podparcie dla całego ciała. Specjalne otwory w blacie lateksu zapewniają doskonałą wentylację wkładu, a tym samym higienę snu.

Janpol Fides - materac lateksowy dla seniora

janpol fides

Janpol Fides to materac lateksowy z linii Premium. Wkład materaca stanowi wysoka warstwa lateksu o siedmiu strefach twardości. Lateks użyty do produkcji materaca Fides cechuje się wysoką gęstością, dzięki czemu zapewnia stabilne podparcie i jest odporny na odkształcenia. Specjalne otwory w blacie lateksu umożliwiają swobodny przepływ powietrza wewnątrz wkładu, a tym samym utrzymanie optymalnej temperatury podczas snu oraz odprowadzanie wilgoci z wnętrza materaca. Konstrukcja materac Fides poprawia krążenie krwi przez wspomaganie procesu dostarczania tlenu do organizmu. „To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.”

SleepMed Hybrid Premium - materac hybrydowy dla seniora

sleepmed hybrid premium

Materac SleepMed Hybrid Premium to materac hybrydowy charakteryzujący się doskonałym wsparciem punktowym. Wyjątkowe właściwości materaca SleepMed Hybrid Premium uzyskano dzięki połączeniu komponentów: sprężyny typu Multi Pocket oraz trzech rodzajów pianek: termoelastycznej VitaRest®, dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR o różnych twardościach oraz pianki FlexiFoam. W efekcie materac SleepMed Hybrid Premium to pewność idealnej elastyczności punktowej oraz optymalnego dopasowania podłoża do przyjętej w czasie snu pozycji. Dodatkowo specjalny design i perforacje w pokrowcu Merced gwarantują uczucie delikatnego masażu, dzięki czemu odpoczynek jest jeszcze przyjemniejszy. „To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.”

Hilding Gejzer - ekologiczny materac sprężynowy dla seniora

hilding gejzer

Rdzeń materaca Hilding Gejzer stanowią 7-strefowe sprężyny kieszeniowe obustronnie obłożone pianką. Pianki zastosowane w materacu ekologicznym Hilding Gejzer: wysokoelastyczna pianka Eco HighResilience Support - średniej twardości oraz pianka Pure FlexiFoam - twarda.

Hilding Fandango - materac kokosowy dla seniora

Hilding Fandango

Fandango to materac sprężynowy, w którym zastosowano 7-strefową sprężynę kieszeniową, zapewniającą optymalną elastyczność materaca. Twardość materaca Fandango została podniesiona poprzez zastosowanie warstwy maty kokosowej.  Model ten polecany jest osobom o podwyższonej masie ciała lub preferującym sen na nieco twardszym podłożu. 7 zróżnicowanych stref twardości zapewnia idealne dopasowanie się materaca do poszczególnych partii ciała. Produkt posiadający status wyrobu medycznego, jest rekomendowany przy bólach kręgosłupa. „To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.”