Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij
Materace kokosowe

Materace kokosowe

Materace kokosowe 

Wśród materacy do spania dostępne są materace z kokosem. Dla kogo są polecane? Jaką funkcję pełni kokos w materacu? 

Główną funkcją maty kokosowej w materacu jest podniesienie twardości podłoża snu. Materace z kokosem cechują się podwyższoną twardością oraz są bardziej odporne na odkształcenia. Materace kokosowe różnią się jednak twardością oraz komfortem w zależności od pozostałych komponentów jakie zostały zastosowane w materacu. Najczęściej materace z kokosem mają w swojej budowie sprężyny kieszeniowe oraz różnego rodzaju pianki, które również wpływają na twardość i elastyczność materaca. 

Kokos w materacu nie tylko podnosi jego twardość, ale również zapewnia lepszą cyrkulację powietrza. Naturalne włókno kokosowe jest pokryte cienką warstwą lateksu, co zapobiega rozwojowi jakichkolwiek drobnoustrojów, czy pleśni. Kokos w materacu zapewnia czysty i higieniczny sen dzięki zastosowaniu surowców pochodzenia naturalnego (włókno kokosowe i mleczko kauczukowe).

Materace kokosowe są polecane przede wszystkim osobom, którym zależy na dobrym podparciu ciała podczas snu, a także osobom o podwyższonej masie ciała i wszystkim, którzy preferują twardsze materace.

Materace sprężynowe z kokosem 

Hilding Pasodoble - materac sprężynowy z kokosem

Hilding Pasodoble to twardy materac sprężynowy w którym po jednej stronie zastosowano warstwę kokosu, z drugiej natomiast Sizal. „To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.”

materac z kokosem hilding pasodoble

Hilding Fandango - materac kokosowy sprężynowy

Hilding Fandango to materac sprężynowy o podniesione twardości, dzięki zastosowaniu maty kokosowej po jednej stronie. Model ten oferuje dwie różne twardości do wyboru - twardszą po stronie z kokosem oraz mniej twardą po stronie bez kokosu. „To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.”

materac z kokosem hilding fandango

Hilding Lambada - materac z kokosem i lateksem

Hilding Lambada to materac sprężynowy z kokosem i lateksem. System drobnych sprężynek Pocket Plus o wysokości aż 15 cm, które tworzą 7 stref twardość. Dla podniesienia komfortu snu system sprężyn został wzbogacony pianką wysokoelastyczną, kokosem i oddychającym lateksem. Zastosowanie lateksu i maty kokosowej wpływa bardzo korzystnie nie tylko na higienę środowiska snu, ale również na żywotność materaca, dzięki czemu będzie on służył przez długie lata. 

materac z kokosem hilding lambada

Hilding Mistral - materac naturalny z kokosem 

Hilding Mistral to materac naturalny. Materac zbudowany na bazie 7-strefowych sprężyn Pocket, które zapewniają znakomitą elastyczność punktową. Wkład maty kokosowej dla podwyższenia twardości materaca.

materac z kokosem hilding mistral

Janpol Erebu - materac sprężynowy z grubą warstwą kokosu

Janpol Erebu to jeden z najtwardszych modeli materacy. Sprężyny kieszeniowe zostały obustronnie wzmocnione grubą warstwą kokosu (2cm po każdej stronie).

materac z kokosem janpol erebu

Materace z możliwością umieszczenia maty kokosowej

W naszej ofercie znajdą Państwo dedykowaną matę kokosową SleepMed, którą można zamówić w dowolnym momencie użytkowania materaca. Warto podkreślić, że matę kokosową można zamówić w rozmiarze materaca lub np. w rozmiarze 80x200 lub 90x200cm i umieścić tylko na jednej połowie materaca, dzięki czemu jedna osoba będzie miała nieco twardsze podłoże snu niż druga, bez potrzeby stosowania oddzielnych materacy. Mata jest cienka i nie wpływa znacząco na wysokość materaca. 

mata kokosowa do materaca

mata kokosowa do maetraca

Modele do których można zastosować matę kokosową

SleepMed Comfort - materac piankowy

SleepMed Comfort to materac piankowy, składający się z trzech warstw pianek. Warstwa pianki termoelastycznej nie jest sklejona z pozostałymi warstwami, co nie tylko pozwala na regulację twardości poprzez zmianę kolejności warstw, ale również umożliwia dołożenie maty kokosowej. 

„To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.”

sleepmed comfort materac z kokosem

SleepMed Hybrid Premium - materac hybrydowy 

SleepMed Hybrid Premium to hybrydowy materac z możliwością regulacji twardości. Konstrukcję materaca SleepMed Hybrid Premium stanowią sprężyny Multipocket obłożone dwoma piankami wysokoelastycznymi o różnych twardościach. Dodatkowo w materacu znajduje się pianka termoelastyczna, która nie jest sklejona z pozostałymi warstwami, co nie tylko pozwala na regulację twardości poprzez zmianę kolejności warstw, ale również umożliwia dołożenie maty kokosowej. 

„To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.”

Matę kokosową można zastosować do wszystkich materacy SleepMed