Kołdry z wełną

Kołdry z wełną

Naturalna kołdra z wełny 

Wełna to naturalny surowiec wykorzystywany przez ludzi od wieków. Wełna jest naturalnym włóknem pozyskiwanym od owiec, kóz, alpak, lam oraz wielbłądów. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, jak termoizolacja, czy higroskopijność wełna jest doskonałym wypełnieniem kołder i poduszek. Higroskopijność wełny sprawia, że doskonale absorbuje pot i odprowadza wilgoć do otoczenia. 

Wełna jest również doskonałym termoizolatorem, dzięki czemu zapewnia nam optymalną temperaturę podczas snu. Dodatkowo wełna jest włóknem które nie sprzyja rozwojowi bakterii, czy innych drobnoustrojów.

Wełna z merynosów - merino wool właściwości

Wełna z merynosów pochodzi od owiec merynosowych i jest wyjątkowo miękka i cienka, dzięki czemu nie drapie. Merynosy to jedna z największych i najstarszych ras owiec, która przystosowana jest do do zmieniających się warunków pogodowych. Latem wełna "oddycha", dzięki czemu zapobiega przegrzewaniu, zimą z kolei chroni owce przed śniegiem, deszczem i ekstremalnie niskimi górskimi temperaturami. Dodatkowo wełna owcza posiada szereg niezwykłych właściwości, jak na przykład łagodzenie dolegliwości bólowych, dzięki lanolinie, czyli woskowi produkowanemu przez gruczoły łojowe owiec. Wełna merino, jest gęsta, ale jej włókna są bardzo cienkie i delikatne. Taka struktura sprawia, że wełna merino jest najbardziej cenioną wełną owczą.

merino wool

Kołdra z wełny owczej - kołdry z wełną merino

poniżej przedstawiamy kołdry wypełnione wełną owczą merino

AMZ Merino - kołdra całoroczna z wełną 

AMZ kołdra merino z wełną

InterWidex Merino - kołdra całoroczna z wełną merynosów

interwidex merino wool kołdra całoroczna z wełną

AMZ Merino - kołdra zimowa z wełną 

kołdra merino zimowa z wełną

Wełna z alpaki - alpaca wool właściwości

Wełna z runa alpak zamieszkujących wyżyny peruwiańskich Andów jest kilkukrotnie cieplejsza i mocniejsza od wełny owczej, a trwałość i miękkość zbliża jej charakterystykę ku kaszmirowi. Jest antystatyczna i odporna na wchłanianie zapachów. Niebywałą zaletą wełny alpak jest to, że jest hipoalergiczna, ponieważ nie zawiera lanoliny. Kołdry z wełny alpaki mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby z alergiami, czy astmą.

alpaca wool

Kołdra z alpaki - kołdra z wełną alpaki

Poniżej przedstawiamy kołdry z wełny alpaki:

AMZ Alpaka - kołdra całoroczna z wełną alpaki 

AMZ Alpaka - kołdra zimowa z alpaki 

Wełna z kóz kaszmirskich - cashmere wool właściwości 

Kaszmir często jest określany jako najbardziej luksusowa wełna na Świecie. Pozyskuje się ją metodą ręcznego czesania kóz kaszmirskich żyjących na rozległych terenach Mongolii, która słynie z surowego klimatu. Wełna kóz kaszmirskich ma wyjątkowe właściwości termoizolacyjne, pomagające przetrwać tym zwierzętom temperatury sięgające kilkudziesięciu stopni poniżej zera. Kaszmir ma doskonałe właściwości termoregulacyjne, jest kilkukrotnie cieplejszy od wełny owczej, a przy tym jest od niej lżejszy. Cenną zaletą jest również wysoka higroskopijność, czyli zdolność pochłaniania wilgoci.

chamere wool

Kołdra z wełny kaszmir- kołdry z wełną cahmere

poniżej przedstawiamy kołdry wypełnione wełną kaszmir:

AMZ Kaszmir Gold - kołdra całoroczna z wełną kaszmir

całoroczna kołdra z wełną kaszmir

AMZ Kaszmir Gold - kołdra zimowa z wełną kaszmir 

kołdra z wełną kaszmir ciepła